Myślisz o panelach fotowoltaicznych? Oto, co powinieneś wiedzieć przed zakupem

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii do produkcji darmowej energii elektrycznej bardzo szybko zyskuje na popularności w kontekście drożejącego prądu z sieci energetycznej. Zanim jednak zdecydujemy się zamontować panele fotowoltaiczne na swoim dachu, sprawdźmy, co trzeba wiedzieć przed zakupem.
Na instalację fotowoltaiczną składa się wiele elementów. Jeśli planujemy skompletowanie ich na własną rękę, warto zwrócić się hurtowni fotowoltaicznej PVSTAR, która pomoże dobrać spójne i wydajne części.

Najważniejsze elementy instalacji fotowoltaicznej
Instalacja fotowoltaiczna większości z nas kojarzy się przede wszystkim z okazałymi panelami, które montowane są na dachach domów lub przy pomocy specjalnych stelaży – na gruncie. Jednak same ogniwa PV to nie wszystko. Rzecz jasna to tam energia słoneczna zamienia się w prąd, ale jest to prąd stały, którego nie wykorzystamy w domowej instalacji elektrycznej. Dlatego równie ważny dla wydajności całej instalacji jest falownik, który decyduje o efektywności pracy paneli, a także zamienia prąd stały w zmienny, który trafia do naszych gniazdek elektrycznych. Równie ważną rolę pełni stelaż, na którym mocowane są panele. Zaczepy muszą być dopasowane do rodzaju pokrycia dachowego oraz charakterystyki więźby dachowej, żeby zapewnić panelom solidne oparcie na wiele lat. Pamiętajmy, że inwestycja w panele fotowoltaiczne to zakup na wiele lat. Najnowsze generacje ogniw słonecznych mogą działać z wysoką wydajnością nawet ponad trzydzieści lat. Wszystkie najważniejsze elementy związane z instalacją słoneczną można znaleźć hurtowni fotowoltaicznej w Krakowie PVSTAR.

Dlaczego należy postawić na sprawdzone podzespoły?
Dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym, inwestycja w odnawialne źródła energii może być bardzo atrakcyjna, a na dodatek zapewni nam długofalowy zysk w postaci darmowej energii elektrycznej. Żeby jednak skrócić okres oczekiwania na zwrot poniesionych kosztów, instalacja fotowoltaiczna musi być dobrze skompletowana, aby zagwarantować inwestorowi optymalną wydajność. Dlatego miejsca takie jak hurtownia fotowoltaiczna PVSTAR cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów, ponieważ znajdą tam odpowiednie podzespoły, które będą dopasowane do siebie i przez to efektywne. Przed zakupem warto również dokładnie oszacować zapotrzebowanie na energię elektryczną, następnie dobór mocy paneli fotowoltaicznych, a także wybór modelu zagospodarowania nadwyżek prądu, które możemy odprowadzić do sieci energetycznej i odebrać w większości później lub magazynować w akumulatorach na użytek własny.

No votes yet.
Please wait...