Na pewno nie zaszkodzą: kremy przeciwzmarszczkowe

W życiu człowieka można wyróżnić dwa etapy. Pierwszy to ten, gdy każde kolejne urodziny cieszą, drugi – gdy zaczynają martwić. „Nadmierna” młodość to powód do zmartwień, bo młodemu człowiekowi nie wszystko wolno, ta późna – bo choć już wszystko wolno, to niestety zaczyna się proces starzenia. Zaczyna się de facto wcześnie, bo np. pierwsze zmarszczki dostrzegają u siebie już trzydziestolatkowie. Pojawia się wtedy pragnienie zatrzymania czasu, przedłużenia młodości, utrwalenia gładkości skóry. Wraz z nim ludzie płci obojga sięgają po kremy przeciwzmarszczkowe. Spory ich wybór można znaleźć na stronie https://eapteka.pl/dermokosmetyki/pielegnacja-twarzy/kremy/kremy-przeciwzmarszczkowe.

Jaki krem przeciwzmarszczkowy wybrać
Wybór jest ogromny, toteż w internecie mnożą się pytania o to, jaki krem wybrać, który działa, który jest dobry, polecany itp. Mnożą się też odpowiedzi, rankingi i klasyfikacje. Naiwnym byłoby jednak sądzenie, że da się wskazać jeden lub kilka produktów, które rzeczywiście przyniosą efekty i tym wyróżniają się spośród setek innych.
Warto wiedzieć, że kremy przeciwzmarszczkowe dzielą się na dwie grupy. Działanie jednej z nich można określić jako profilaktyczne, drugiej – niwelujące bądź maskujące widoczne skutki starzenia się skóry. Doświadczeni użytkownicy internetu wiedzą doskonale, że opiniom dostępnym w Sieci nie należy ufać: część, jeśli nie większość z nich, powstaje za pieniądze i na zlecenie producentów oraz sprzedawców. Pozostałe też nie są wiele warte: to, że np. pani Monika odczuwa zbawienne działanie preparatu X, wcale nie oznacza, że dany krem przeciwzmarszczkowy zapewni pani Beacie takie same odczucia. Dotyczy to również ocen negatywnych.
Jeśli więc pytać, to fachowców: zaufaną kosmetyczkę lub – co najbardziej wskazane – lekarza dermatologa, który najbardziej kompetentnie oceni stan skóry i zmiany w niej zachodzące, a w ślad za tym podpowie, na jaki składnik kremów przeciwzmarszczkowych postawić.

Krem przeciwzmarszczkowy na noc
Gdyby zależało to od producentów, ludzie smarowaliby się kremami raz po raz, wcierali je i wklepywali w skórę rano i wieczorem. Przeciwzmarszczkowy krem na noc działać ma wtedy, gdy śpimy, a skóra odpoczywa i nie jest narażona na rozmaite szkodliwe czynniki, jak choćby promieniowanie UV. Może zawierać kwas hialuronowy, silnie nawilżający skórę i przeciwdziałający nieuchronnemu z wiekiem ubytkowi wody, regenerować i wygładzać. Inna rzecz, że nie każdy lubi chodzić do łóżka z wysmarowaną twarzą i wycierać kremy w poduszkę.

Przeciwzmarszczkowy krem na dzień
Kremy stosowane w ciągu dnia mają za zadanie nie tylko dostarczać skórze wspierających ją składników i substancji, ale także chronić ją przed wpływem otoczenia, w tym przed promieniami UV. Mogą zapewniać długotrwałe nawilżenie i poprawiać wygląd skóry, a ich dodatkowym atutem jest przyjemny zapach. Lekki krem przeciwzmarszczkowy można stosować praktycznie bez ograniczeń, byle tylko nanosić go na skórę oczyszczoną i osuszoną. Nie zaszkodzi też naturalny krem przeciwzmarszczkowy, czerpiący moc bardziej z darów przyrody niż chemii.

No votes yet.
Please wait...