Najbezpieczniejsze foteliki dla dzieci

Każdy rodzic wie, że bezpieczeństwo i zdrowie dziecka jest najważniejsze.  Dlaczego tak ważny jest bezpieczny fotelik dla dziecka? Odpowiedź między innymi na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule. Dodatkowo dowiesz się jaki bezpieczny fotelik samochodowy wybrać.

Podstawowe kryteria fotelików samochodowych
Foteliki samochodowy można podzielić w trzech kategoriach wiekowych:
dla niemowlaka – sugerowana waga noworodka to 0-13 kilogramów, do około 12 miesiąca życia,
dla malucha – odpowiedni dla dzieci o wadze 0-18 kg i 0-25 kg lub w wieku od ok. 6 miesięcy do 4 lub 5 lat,
dla dziecka – dla dzieci od 15-36 kg, czyli fotelik samochodowy 4-12 lat. Fotelik ten zazwyczaj montujemy  przodem do kierunku jazdy.

Czym jest fotelik samochodowy z ISOfix?

Baza ISOfix to platforma, na którą wpina się fotelik dla niemowlaka, lub która jest już zintegrowana w całości z fotelikami dla starszych dzieci. Zwiększa ona stabilność fotelika, a co za tym idzie bezpieczeństwo. Foteliki samochodowe BeSafe ISOfix posiadają specjalne wskaźniki wizualne oraz dźwiękowe, które wskazują, czy baza jak i fotelik są prawidłowo zamontowane.
Fotelik samochodowy z isize. i-Size to najnowsza norma europejska, odnosząca się m.in. do przewożenia dzieci w samochodzie.  Dzięki normie i-Size zmieniły się kryteria wyboru fotelika do dziecka z wagi na wzrost maluszka. Co więcej, do 15 miesiąca życia, dziecko powinno podróżować tyłem do kierunku jazdy.

To również większa ochrona głowy i kręgów szyjnych dziecka. Foteliki samochodowe z isize są znacznie łatwiejsze do przytwierdzenia do kanapy samochodu i co ważne, zmniejszają ryzyko popełnienia błędów montażowych.

Jak przewozić dziecko w foteliku?

Dziecko w foteliku należy przewozić tyłem do kierunku jazdy. Według statystyk taka jazda jest pięć razy bezpieczniejsza, w przypadku kolizji czy wypadku, zmniejszając nacisk na wrażliwe części ciała dziecka. Jeżeli mięśnie szyi dziecka, są poddane zbyt dużej sile w przypadku uderzenia, skutki mogą być katastrofalne. Jednym z pionierów państw w atestach bezpieczeństwa jest Szwecja. Stworzyła ona tzw. Test Plus. To jeden z najbardziej wymagających testów bezpieczeństwa fotelików na świecie. Zdały go wyłącznie foteliki, które były montowane tyłem do kierunku jazdy.
O firmie BeSafe

Firma zajmuje się tworzeniem bezpiecznych fotelików dla dzieci. Przed sprzedażą są one poddawane ekstremalnym testom wytrzymałościowym. Na stronie można odnaleźć certyfikaty i atesty, jakie są przyznawane. Firma działa w branży już od 1963 roku.
Rodzice, jakie foteliki polecacie?

No votes yet.
Please wait...