Natalia Kukulska z przedświąteczną wizytą w SOS Wiosce Dziecięcej w Siedlcach

Natalia Kukulska, Ambasadorka Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce odwiedziła po raz kolejny dom Pani Małgosi, mamy SOS, w Wiosce w Siedlcach.

Najpierw gwiazda spotkała się z większą grupą dzieci i bawiła się z nimi. Były różnorodne gry integracyjne, trochę tańca, konkursy i wspólne malowanie pisanek. Wszyscy miło spędzili czas. Natalia miała okazję porozmawiać z dziećmi o ich pasjach, zainteresowaniach, o szkole i przyjaciołach spoza wioski.

img-8874

Ostatnio widziałam dzieciaki w zeszłą zimę, kiedy przyjechały do mnie do domu nagrać piosenkę, tak szybko urosły, że ich nie poznałam” – nie mogła się nadziwić artystka.

Zbliżają się Święta, to taki rodzinny czas. Cieszymy się, kiedy przyjeżdżają do nas ludzie, którzy dobrze nam życzą. Nasi podopieczni to dzieci porzucone i osierocone, często z bagażem doświadczeń jakich nie udźwignąłby niejeden dorosły, to że mają taką przyjaciółkę, a właściwie „ciocię Natalię”, to dla nich bardzo wiele”- powiedział po spotkaniu Jarosław Świerczewski, dyrektor SOS Wioski Dziecięcej w Siedlcach.

Po ozdobieniu wydmuszek, które ozdobią wielkanocne stoły w domach SOS, Natalia została zaproszona na obiad do domu Pani Małgosi, mamy SOS, która wychowuje 7 dzieci.

Zawsze jestem pod wrażeniem Pani Małgosi, jej domu tego, że jest tam tyle ciepła i miłości. Mimo, że wychowuje siedmioro dzieci, a to jak wiadomo ciężka praca, wcale tego po niej nie widać. Stale jest uśmiechnięta i pogodna, pełna wiary w lepszą przyszłość powierzonych jej dzieci. Jestem pełna podziwu dla takich ludzi jak ona. Cieszę się, że jako ambasadorka, mogę jej i innym rodzinom SOS choć trochę pomóc. Wspaniale byłoby gdyby więcej osieroconych dzieci i tych, które nie mogą wychowywać się z biologicznymi rodzicami miało szanse trafić do Wiosek SOS. Do końca kwietnia każdy z nas może jeszcze wesprzeć Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce przekazując swój 1%” – opowiada Natalia Kukulska.

Pod opieką Stowarzyszenia jest ponad 1400 opuszczonych i osieroconych dzieci, które mają przed sobą bardzo trudną drogę. Można pomóc im ją pokonać wypełniając formularz PIT i wpisując w odpowiednią rubrykę nasz KRS 0000 056 90.

Źródło: Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce

No votes yet.
Please wait...