Niezbędnik wakacyjno-letni

Nadszedł długo wyczekiwany przez Nasze pociechy czas wakacji i lato. To czas kiedy dzieci mają możliwość spędzać całe dnie na wolnym powietrzu. To czas radości dla nich a czas wzmożonej troski dla Nas Rodziców. Dlatego pamiętajmy o kilku ważnych kwestiach przestawionych poniżej aby ten czas był radością zarówna dla Naszych dzieci  jak i dla Nas.

playing-in-the-wind-712717-m

  1. Kremy z filtrem – pamiętajmy o zastosowaniu kremu na 10 minut przed wyjściem z pociechą na spacer, aby miał czas się wchłonąć. Zastosowanie określonego faktora musimy dobierać do warunków pogodowych i należy pamiętać aby ponawiać nakładanie kolejnej warstwy po upływie określonego czasu lub po kąpieli naszej pociechy. Nawet gdy posiadamy krem ochronny wodoodporny to warto jest ponowić nałożenie kremu po kąpieli i osuszeniu malucha.
  2. Specyfiki na komary i kleszcze – z reguły używamy tych specyfików gdy wybieramy się lasu czy parku. Niestety kleszcze zamieszkują wysoką trawę oraz drzewa znajdujące się wszędzie wokół nas. Więc jeśli planujemy spędzić urocze chwile na polanie lub w pobliskim parku to także warto zastosować krem, spray lub balsam na komary i kleszcze.
  3. Wapno – warto także mieć w domowej apteczce wapno w syropie lub musujące ( w zależności od wieku malucha), które możemy podać po długim i intensywnym pobycie dziecka na słońcu lub po licznych ukąszeniach przez komary.
  4. Maści i kremy łagodzące podrażnienie i swędzenie po ukąszeniach (np. fenistil żel)
  5. Woda – czysta woda gasi najlepiej pragnienie. Wszelkiego rodzaju soki na dużym upale fermentują i kisną zaś ciężko jest podczas spaceru zapewnić im chłodne warunki do przechowania.
  6. Podróż – w owym okresie podróżujemy znacznie więcej, zapewnijmy więc naszym dzieciom bezpieczeństwo i komfort podróży. Upewnijmy się, że fotelik jest odpowiednio zamocowany, znajdźmy bezpieczny sposób przechowania podczas podróży zabawek naszej pociechy, zaplanujmy przerwy postojowe na jedzenie i picie oraz chwilkę ruchu dla naszego malucha.
  7. Głowa – chrońmy także głowę naszego dziecka, pamiętajmy o czapeczce, kapeluszu czy chustce.
  8. Okulary przeciwsłoneczne – to nie tylko ozdoba twarzy ale także zabezpieczeniu oczu przed promieniami słonecznymi, dlatego podczas wybory okularów nie kierujmy się tylko wyglądem ale głównie ich parametrami. Okulary, które posiadają tylko zabarwione szkiełka mogą wyrządzić więcej szkody niż ich nie zastosowanie .
  9. Zabawa – najbardziej popularne zabawy to gra w piłkę, jazda na rolkach, hulajnogach, rowerach, place zabaw itp. Aby zapewnić bezpieczeństwo naszym dzieciom wybierajmy miejsca do zabaw oddalone od dróg i zbiorników wodnych, zaopatrujmy dzieci w kaski i ochraniacze do jazdy oraz odblaski.
  10. Podręczna apteczka – warto posiadać przy sobie małą kosmetyczkę a w niej podstawowy zestaw: plasterki, gaziki jałowe,mini bandaż, mini płyn do dezynfekcji rany ( choćby sól fizjologiczna), w razie stłuczeń, zadrapań, skaleczeń, itp. będziemy czuć się bezpieczniej i Nasza pociecha także.
  11. Zwracajmy szczególną uwagę gdy dziecko pije lub spożywa głównie słodkie pokarmy. Osy lub pszczoły lgną do słodkiego, dlatego jeśli dajemy dziecku słodki napój to najlepiej z bidonu ze słomką lub w niekapku, tak aby owad nie mógł się dostać do napoju.
  12. Telefony alarmowe:

    112 – Służby Ratownicze

    997 – Policja

    998 – Straż pożarna

    999 – Pogotowie Ratunkowe

    601-100-100 – WOPR

 

No votes yet.
Please wait...