Nowe systemy bezpieczeństwa w Hyundai!

Podróżujemy coraz więcej i liczba uczestników ruchu drogowego także wzrasta. Bezpieczeństwo na drodze to hasło, które jest coraz trudniejsze do zrealizowania. Oczywiście najwięcej zależy od człowieka czyli od uczestnika ruchu, od jego rozwagi, rozsądku, wyobraźni, trzeźwości i odpowiedzialności ale jeśli do tego zaopatrzymy kierowce w dodatkowe systemy zabezpieczające będzie nam łatwiej realizować hasło Bezpieczny na drodze!!!

I tu właśnie chcemy Wam przedstawić fantastyczne rozwiązania w Hyundai Santa Fe 4 generacji. Poza wieloma unowocześnieniami technologicznymi na naszą uwagę najbardziej zasługuje Hyundai SmartSense™.
Jest to fantastyczny system Rear Occupant Alert, który wykrywa pasażerów siedzących na tylnej kanapie i informuje sygnałem dźwiękowym kierowce, gdy opuszcza samochód. To rozwiązanie może mieć ogromny wpływ na zmniejszenie się przypadków pozostawiania dzieci w samochodzie. Nie jednokrotnie czytaliśmy o sytuacjach, w których Opiekun pozostawił dziecko w aucie w upał a sam udał się do pracy, na zakupy, do banku itp. Czasem dzieję się tak w wyniku nieuwagi, braku skupienia, pośpiechu i takie przypomnienie może uratować sytuację a tym samym może czasem nawet życie malucha.

Kolejny rewelacyjny system Safety Exit Assist odpowiada za blokowanie tylnych drzwi podczas wysiadania, jeśli czujnik wykryje nadjeżdżający z tyłu pojazd. Ilu z Was posiadając dzieciaki na tylnej kanapie przeżywało chwile grozy po zatrzymaniu się, gdy rozbrykani i rządni przygód młodzi pasażerowie łapali w pośpiechu za klamki, gotowi do opuszczenia pojazdu w tempie ekspresowym?
Ja niejednokrotnie nie zdążyłam wyartykułować „czekajcie zaraz sprawdzę czy nic nie nadjeżdża” a rączki podróżników już były na klamce. Często też na wszelki wypadek stosujemy zasadę wysiadania wszystkich dzieci po kolei tymi drzwiami, które są przy chodniku. Safety Exit Assist pozwala osiągnąć komfort kierowcy i dodatkowe wsparcie, bo oczywiście nic nie zastąpi naszej czujności.

I jeszcze jedno bardzo pomocne rozwiązanie Rear Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist . System, który wykrywa ruch poprzeczny za pojazdem podczas manewru cofania i w razie potrzeby unika kolizji poprzez uruchomienie hamulca. Mamy wrażenie jest to doskonałe rozwiązanie, które spełni się rewelacyjnie w przypadku manewrów na zatłoczonych parkingach, gdzie roi się od małych dzieci przemieszczających się pomiędzy autami i często znajdującymi się w tzw. martwej strefie. Na pewno większość z was nie raz poczuła ciepło podczas cofania, gdy nagle wyłoniło się zza tyłu naszego pojazdu dziecko, którego absolutnie nie widzieliśmy.

Załoga naszego portalu oraz Komisja Certyfikująca Programu Certyfikat BezpieczneDziecko jest na TAK dla takich rozwiązań, które wpływają bezpośrednio na podniesienie poziomu Bezpieczeństwa na Drodze. My także jesteśmy Rodzicami, Wujkami, Ciociami, Dziadkami i Babciami i chcemy takich rozwiązań więcej. Chcemy aby nad tematyką Bezpieczeństwa pochylało się coraz więcej osób. Zapewnienie nam Bezpieczeństwa w różnych aspektach życia jest jak najbardziej osiągalne, potrzeba tylko trochę wyobraźni, zaangażowania, pomysłowości i determinacji w działaniu. I tego właśnie nie zabrakło specjalistom z załogi Hyundai – Gratulujemy!

Rating: 3.0/5. From 2 votes.
Please wait...