Od niemowlaka do przedszkolaka – jak trafnie wybrać gwiazdkowe prezenty?

Dzieci uwielbiają bożonarodzeniową tradycję ubierania choinki. Na równi z nią cieszy długo wyczekiwany moment, kiedy można wreszcie rozpakować schowane pod nią prezenty. Aby zabawa była naprawdę udana warto zwrócić uwagę na jakość wykonania i bezpieczeństwo użytkowania zabawek oraz dostosować je do wieku i zainteresowań dziecka. Propozycje prezentów dla dzieci w różnym wieku przedstawia firma Wader-Woźniak – polski producent zabawek.

Zabawki dla rocznych dzieci

Wybierając zabawki dla jednorocznych dzieci przede wszystkim należy zwrócić uwagę, aby były one bezpieczne, miały prostą konstrukcję bez ostrych krawędzi i drobnych elementów. Dzieci w tym wieku chętnie poznają świat, a odpowiednio dobrane zabawki dostarczają im wielu wrażeń. Z pewnością sprawdzą się więc wszelkiego rodzaju zabawki edukacyjne, takie jak domina czy układanki. Rozwijają one umiejętność rozpoznawania kształtów i kolorów, ćwiczą zdolności manualne, umiejętność kojarzenia i spostrzegawczość.

Warto zwrócić uwagę na propozycje polskiego producenta zabawek, firmy Wader-Woźniak – domino edukacyjne czy domek edukacyjny z serii Friends on the Move, które pozwalają ćwiczyć i rozwijać umiejętności, takie jak dopasowywanie, łączenie czy porównywanie obiektów.
 Zabawki dla dwulatka

W myśl stwierdzenia, że im zabawka jest prostsza tym ma większy wpływ na rozwój dziecięcej wyobraźni, dla dwulatków warto wybrać tradycyjne klocki. Wznoszenie budowli, manipulowanie elementami służy rozwijaniu zdolności manualnych i jest doskonałym przygotowaniem do nauki pisania. Klocki firmy Wader-
-Woźniak powstały z najwyższej jakości tworzywa sztucznego i są pozbawione małych elementów, co eliminuje ryzyko połknięcia przez dzieci.
 Zabawki dla trzylatka

Trzyletnie dzieci coraz chętniej i lepiej współpracują z rówieśnikami, dlatego dobrym pomysłem na prezent jest zabawka, która będzie zaproszeniem do wspólnej zabawy. Chłopcy z pewnością nie odmówią udziału w wyścigach samochodowych. Zestaw Kid Cars – Stacja Przesiadkowa stanowi połączenie toru kolejowego z autostradą, dzięki czemu najmłodsi nie muszą już wybierać czy „bawić się w pociąg” czy „w samochody”. Stacja Przesiadkowa to 5-cio metrowa trasa z licznymi zakrętami, skrzyżowaniami i wiaduktami, dającymi możliwość różnych połączeń. Zabawka wyposażona jest również w 4 pojazdy Kid Cars oraz atrakcyjne naklejki.

Dziewczynki natomiast z pewnością ucieszą się z zestawu naczyń, który pozwoli im wcielić się w rolę gospodyni zapraszającej domowników do wspólnego biesiadowania. Zestaw Party World składający się z tacy z naczyniami, wśród których znajdują się łyżeczki, kubeczki z podstawkami oraz dwa praktyczne dzbanuszki, sprawdzi się zarówno podczas pikniku czy obiadu, jak i popołudniowej herbatki. Co ważne, dzięki najwyższej jakości tworzywa, z której powstała zabawka, małe gospodynie mogą zaserwować gościom prawdziwe potrawy. Elementy serwisu można także używać w zmywarce oraz mikrofalówce.

 

Zabawki dla czterolatka

Dla nieco starszych dzieci zabawa to najlepszy sposób na rozwijanie zainteresowań, a także poszerzania wiedzy o społeczeństwie. Z tego względu dobrym pomysłem jest wybór zabawki, która nie tylko zaciekawi, ale i posłuży do odkrywania zawodowych ról dorosłych. Firma Wader-Woźniak proponuje dzieciom poręczne wózki z wyposażeniem niezbędnym do wykonywania pracy lekarza lub mechanika. Dziewczynkom z pewnością przypadnie do gustu zabawa w lekarza domowego badającego lalki lub maskotki z użyciem  takich akcesoriów, jak: stetoskop, termometr czy strzykawka. Chłopcy mogą wcielić się w rolę mechanika posiadającego własny śrubokręt, klucz francuski, kombinerki czy kątomierz. Oba zestawy mają wygodną półkę, którą można umieszczać na dwóch wysokościach dzięki czemu wszystkie niezbędne narzędzia zawsze są pod ręką. Wózki są pojemne i poręczne, co ułatwia transport akcesoriów, ale także zachęca dzieci do utrzymania porządku po zakończonej zabawie.

 

Zabawki firmy Wader-Woźniak produkowane są w Polsce z najwyższej jakości surowców, a przed wprowadzeniem na rynek są dokładnie sprawdzane pod kątem zgodności z normami Unii Europejskiej. Przestrzeganie najwyższych standardów jakości sprawia, że zabawki są nie tylko gwarantem fantastycznej zabawy najmłodszych, ale także ich bezpieczeństwa.

No votes yet.
Please wait...