Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików – Toruń

Bezpieczeństwo dziecka przewożonego w samochodzie rodzice będą mogli sprawdzić na bezpłatnych inspekcjach fotelików samochodowych już w najbliższą sobotę (2 sierpnia) w Rybniku. Aby zapisać się na inspekcje, wystarczy zarejestrować się na stronie www.inspekcje-fotelikow.pl

Inspekcje_fotelikow_2014_01W czerwcu tego roku rozpoczęła się już 3. edycja kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików Samochodowych. Dane zebrane podczas poprzednich edycji kampanii inspekcyjnych są zatrważające – spośród 1100 dotychczas skontrolowanych fotelików w Polsce, tylko 2-5% było poprawnie dobranych i zamontowanych, a dzieci były w nich właściwie zabezpieczone.

Wzrastają wskaźniki używania fotelików samochodowych przez rodziców, ale warto pamiętać o tym, że bezpieczeństwo dziecka zależne jest przede wszystkim od właściwego montażu fotelika i zapięcia w nim dziecka. Dotychczasowe badania prowadzone na świecie pokazują, że nieprawidłowe przewożenie dziecka w foteliku jest jedną z głównych przyczyn śmierci lub poważnych obrażeń dzieci, biorących udział w wypadkach – podkreśla Paweł Kurpiewski, ekspert kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików Samochodowych.

Podczas inspekcji, eksperci ds. bezpieczeństwa dzieci w fotelikach samochodowych z serwisu fotelik.info będą sprawdzać, czy fotelik, którym przewożone jest dziecko jest dobrze dobrany i dopasowany do wielkości dziecka i kanapy samochodowej oraz, czy fotelik jest prawidłowo zamontowany, a przewożone w nim dziecko dobrze zabezpieczone. Wszelkie, ewentualne nieprawidłowości zostaną wskazane i naprawione. A co najważniejsze – pod okiem ekspertów i biomechaników zderzeniowych rodzice przejdą instruktaż, by mogli na co dzień samodzielnie zapewnić dziecku maksimum bezpieczeństwa.

inspekcje_fotelików_2014_06

Inspekcja fotelika to też okazja do rozmowy z ekspertami i inżynierami, a także do sprawdzenia własnego bezpieczeństwa w samochodzie – prawidłowego zapięcia pasów. Ponadto na miejscu przewidziane są konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych.

Na inspekcję fotelika należy przyjechać swoim samochodem z dzieckiem w foteliku.
Zapisy na stronie: www.inspekcje-fotelikow.pl

Inspekcje fotelików w Rybniku: sobota, 2 sierpnia, godz.: 10:00-18:00, ul. Obwiednia Południowa 3, przy sklepie Markusia

W tym roku na trasie ogólnopolskiej kampanii znajdą się m.in.: Poznań, Łódź, Warszawa, Bydgoszcz, Bałtów, Siedlce, Kraków, Rybnik, Katowice, Gdańsk, Toruń i Kraśnik.

inspekcje_fotelikow_2014_05

Organizatorem kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików Samochodowych 2014 są firmy E4S – Engineers for Safety oraz 4CPS – for Child Passenger Safety i serwis fotelik.info. Partnerem strategicznym kampanii jest marka BeSafe i firma Marko. Kampanię sponsorują też takie marki, jak: Subaru, Concord, Mini-Maxi, Britax Römer, Akpol, Maxi-Cosi, Dorel Polska, Graco, Jane, Peg-Perego, Recaro. Inspekcje są też objęte patronatem Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego i Komendy Głównej Policji.

Dzięki wsparciu sponsorów wydarzenia organizowane w ramach kampanii w całej Polsce są całkowicie bezpłatne.

No votes yet.
Please wait...