ONKO-OLIMPIADA 2014 już za nami!

W dniach 21-24 sierpnia 2014 r. na obiektach sportowych Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego już po raz piąty odbyły się V Międzynarodowe Igrzyska Sportowe „ONKO-OLIMPIADA 2014” dla dzieci i młodzieży po przebytej chorobie nowotworowej. Ogień Olimpijski zapaliła ambasadorka Igrzysk Małgorzata Foremniak, a patronat nad zawodami objęła Pierwsza Dama Anna Komorowska. Młodych sportowców wspierała i dopingowała również firma RD bud, która już po raz kolejny zasiliła grono Sponsorów tego wydarzenia.

onko_wolontariusze_rd_bud

Do sportowej rywalizacji o najwyższe laury przystąpiło ponad 200 młodych zawodników w wieku od 6 do 18 lat. Wśród nich znaleźli się reprezentanci wszystkich polskich ośrodków onkologicznych. Nie zabrakło również ich rówieśników m.in. ze Słowacji, Węgier, Rumunii, Turcji, Litwy, Ukrainy. Dobór konkurencji olimpijskich podyktowany był kondycją psychiczną i fizyczną zawodników. Młodzi, dzielni sportowcy rywalizowali zatem o medale w biegach na 60 i 100 metrów, skoku w dal, pchnięciu kulą, pływaniu, tenisie stołowym, piłce nożnej, badmintonie i łucznictwie.

Wszystkie reprezentacje weszły w piątek na stadion warszawskiego AWF-u przy dźwiękach utworu „Rydwany ognia”, a hymn Olimpiady „Jeden gest” wykonała wokalistka Patrycja Markowska. Ogień Olimpijski, inaugurujący otwarcie igrzysk, zapaliła ambasadorka wydarzenia, aktorka Małgorzata Foremniak, która na stadion wbiegła w towarzystwie zawodników warszawskiej drużyny futbolu amerykańskiego „Warsaw Sharks”. W uroczystym otwarciu V ONKO-OLIMPIADY udział wzięli także przedstawiciele Ministerstwa Sportu oraz placówek dyplomatycznych Litwy, Ukrainy, Węgier, Rumunii i Słowacji w Polsce. Podopiecznych „Fundacji Spełnionych Marzeń” Małgorzaty i Tomasza Osuchów w zmaganiach sportowych dopingowała również firma RD bud.

„Jesteśmy dumni, że choć w niewielkim stopniu mogliśmy przyczynić się do urzeczywistnienia tak ważnego przedsięwzięcia, jakim jest Onko-Olimpiada. Takie inicjatywy są bardzo potrzebne, bo dają młodym ludziom motywację, siłę do działania i choć na kilka chwil pozwalają zapomnieć o chorobie. Jest nam niezmiernie miło i przyjemnie, że mogliśmy wspierać to wydarzenie (już po raz drugi) nie tylko jako jeden ze Sponsorów, ale i aktywny uczestnik. W ramach wolontariatu kilku naszych pracowników wystąpiło w zawodach w charakterze team-leaderów, sprawujących opiekę nad uczestnikami olimpiady. Motywowaliśmy ich do sportowych wyzwań, dzieliliśmy z nimi radość z odniesionych sukcesów i przeżywaliśmy przegrane. Zdobyte medale dawały zawodnikom satysfakcję, ale to nie one były w tych dniach najważniejsze, bo uczestnicy Onko-Olimpiady mają już na swoim koncie zwycięstwo w najważniejszych igrzyskach – Igrzyskach Życia.” – mówi Magdalena Agnello – Dyrektor ds. Handlowych z firmy RD bud.

No votes yet.
Please wait...