„Otwórzmy serce” w Walentynki, akcja Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce rozpoczęło akcję walentynkową „Otwórzmy serce”, której bohaterką jest 8-letnia Julka. Celem akcji jest zebranie funduszy na opiekę nad podopiecznymi Stowarzyszenia.

W akcję walentynkową włączyła się korporacja MPT Warszawa, która 14 lutego przekaże na rzecz SOS Wiosek Dziecięcych złotówkę od każdego kursu, a także warszawska Restauracja Wegetariańska Biosfeera, która przekaże dzieciom 5% od dochodu jaki uda jej się osiągnąć tego wyjątkowego dnia. Akcję wspierają również portale internetowe, które zgodziły się udostępnić bezpłatną powierzchnię reklamową.

Serce zdrowego człowieka w stanie spoczynku bije ok. 70 razy na minutę. Kiedy znajdujemy się w stresującej sytuacji, znacznie szybciej. Wszyscy z pewnością przypominamy sobie choć jedną sytuację kiedy bicie serca staje się głośniejsze niż własne myśli. Jako dorośli staramy się unikać takich sytuacji, jako dzieci nie zawsze mamy na nie wpływ. Z tego właśnie powodu Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce przygotowało wykres, który nawiązuje do stanu serduszka dziecka, którego serce pełne jest doświadczeń wywołujących strach i mocniejsze bicie serca.

Bohaterka kampanii to 8-letnia Julka. Nie jest sierotą – ma biologicznych rodziców. Oboje jednak cierpią na chorobę alkoholową. Julka jest zaniedbywana, chodzi głodna, jest świadkiem kłótni w rodzinnym domu. Większość czasu spędza z rodzeństwem włócząc się po ulicy. Jej przyjacielem jest Miś, który towarzyszy jej w chwilach strachu i braku oparcia w rodzicach. W tak młodym wieku zdążyła poznać już uczucie głodu, strachu i wstydu. To duży bagaż doświadczeń jak na jedną dziewczynkę, dlatego Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce zachęca wszystkich, którym los opuszczonych i osieroconych dzieci nie jest obojętny by w Walentynki otworzyli serca dla doświadczonych przez los dzieci.

Darowiznę mogą przekazać zarówno osoby indywidualne jak i firmy za pośrednictwem strony www.wioskisos.org/walentynki.html.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce jest pozarządową organizacją dobroczynną, która pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz z rodzin zagrożonych rozpadem. Głównym celem organizacji jest wyrównywanie szans oraz zapewnienie potrzebującym dzieciom bezpiecznej przystani. Najstarsza SOS Wioska Dziecięca, wioska w Biłgoraju obchodzi w tym roku 30 rocznicę powstania. Dziś Stowarzyszenie prowadzi już 4 SOS Wioski Dziecięce, mając pod opieką ponad 1300 dzieci.

 

No votes yet.
Please wait...