Papierosy pożerają cię żywcem – NIE pal przy DZIECKU

 

Mocna Kampania Ministerstwa Zdrowia nawołująca do rzucenia palenia jest tematem przewodnim w ostatnich tygodniach. Kampania bez ogródek i w bardzo realistyczny sposób wizualizuje konsekwencje palenia papierosów oraz wdychania dymu palacza. Kampania przedstawia w kilkuminutowych spotach jak papierosy pożerają organizm człowieka żywcem. Jeden ze spotów poświęcony jest dzieciom jako „biernym palaczom”.

 

Palacze niestety nie trują tylko siebie ale i swoich bliskich. Dzieci palaczy częściej zapadają na choroby układu oddechowego, są mniej odporne i bardziej narażone na infekcje. Dym papierosowy to trucizna a nie jednokrotnie obserwujemy jak palacze palą papierosy w samochodzie z dziećmi na pokładzie. Jednak najbardziej przerażający jest widok palącej ciężarnej matki lub przyszłego ojca w obecności ciężarnej mamy.

 

Kampania ma na celu nakłonić palaczy do rzucenia palenia dając jednocześnie wsparcie w postaci możliwości kontaktu z infolinią, która ma być pomocna: 0801-108-108.

 

Każdy dorosły podejmuje decyzję o swoim życiu sam i ponosi konsekwencję swych wyborów. Ale DZIECI nie mają tej szansy. To my dorośli podejmujemy decyzje a DZIECI ponoszą konsekwencję.

Podejmuj mądre decyzję – NIE PAL PRZY DZIECKU!

 

No votes yet.
Please wait...