Patronat Generalny nad Akcją „Bezpieczne Dziecko”

Objęliśmy Generalny patronat nad Akcją BezpieczneDziecko poświęconą cyklom szkoleń i kursów z zakresu udzielania dziecku pierwszej pomocy przedmedycznej.

W ramach współpracy z Medycznym Studium Zawodowym, Centrum Szkoleń WSR zorganizowało akcję „Bezpieczne dziecko”. Kampania ma na celu przeszkolenie jak największej liczby osób dorosłych w ramach kursu pierwszej pomocy dzieciom.

Sytuacji, w których taka umiejętność może uratować malucha jest mnóstwo, w przedszkolu, w żłobku, na spacerze, na kinderbalach…. Nie wspominając o poważnych wypadkach choćby drogowych. Wiedza teoretyczna nie jest wystarczająca w sytuacji kryzysowej, kiedy dołącza się stres i poczucie odpowiedzialności za życie małej istoty.

Warto zrobić wszystko aby wiedza była poparta praktyką choćby w formie ćwiczeń, dlatego zachęcamy do udziału w kampanii „Bezpieczne Dziecko” szczególnie przedszkola, żłobki, oddziały przedszkolne, szkoły i instytucje oraz firmy, w których stykamy się na co dzień z grupą dzieci.

Akcja trwa do 30.09.2014 – zapisy www.akcjabezpiecznedziecko.pl

Ponadto w ramach akcji odbywają się lekcję edukacyjne dla dzieci z wiedzy o pierwszej pomocy, podczas których w formie zabawy i w wesołej atmosferze dzieci mogły zapoznać się z zasadami niezbędnymi przy udzielaniu pomocy innym.

Gorąco popieramy i polecamy: Bezpieczna Załoga Portalu

No votes yet.
Please wait...