Piękne drzewa przy drogach świadkami i uczestnikami tragicznych wypadków.

Niezaprzeczalnie drzewa są piękne, potrzebne i należy o nie dbać. Uczymy swoje dzieci od najmłodszych lat poszanowania zieleni a szkoły kontynuują tę naukę na zajęciach o ekologii. Tylko czy te wspaniałe drzewa trzeba sadzić przy drogach?? Nasuwa się fundamentalne pytanie: czy zależy nam na estetyce czy na bezpieczeństwie podróżowania?? Odpowiedź wydaję się oczywista!!

Sadźmy drzewa w parku, w lesie, na skwerze, na polanie…..W tych miejscach spełnią one w 100 procentach swoje przeznaczenie: będą ozdobą, będą cieszyły oko, będą modelami do rozmów z dzieckiem o ekologii, a jesienią dostarczą dzieciom wielu spadających liści do zabawy. Czy jest na to wszystko miejsce przy drodze???

Wypadki z „udziałem” drzew stają się coraz częstsze. Prasa rozpisuję się przytaczając tragiczne fakty i liczby. Krzysztof Hołowczyc, kierowca rajdowy, wielokrotny mistrz Polski, mistrz Europy porusza temat drzew przy drogach zmuszając w ten sposób społeczeństwo do myślenia i dyskusji.

Rajdowiec mimo całej sympatii do drzew odważył się wysunąć kontrowersyjną tezę budzącą skrajne emocje: drzewom przy drogach należy powiedzieć NIE – „Ile ludzi musi jeszcze zginąć, żebyśmy wreszcie zrozumieli, że drzewa nie mogą rosnąć przy drogach.” – Krzysztof Hołowczyc.

Drodzy rodzice, kierowcy, ciocie, wujkowie, nauczyciele i wszyscy, dla których bezpieczeństwo jest priorytetem zapraszam Was na forum do dyskusji.

Zapraszamy

Bezpieczna Załoga Portalu

No votes yet.
Please wait...