Pierwsze soczewki kontaktowe – jakie wybrać?

Chyba do wzroku to dość powszechnie występujący problem, praktycznie niezależnie od populacji, którą zbadamy.

Najpowszechniej występujące wady to oczywiście krótkowzroczność, dalekowzroczność, a także astygmatyzm oraz prezbiopia, czyli starczowzroczność. Ostatnie dekady postępu medycyny sprawiły, że leczenie tego rodzaju schorzeń jest dziś proste jak nigdy wcześniej. Kluczowe oczywiście pozostaje skontaktowanie się z lekarzem w odpowiednim momencie, czyli gdy tylko zauważymy pewne symptomy pogorszenia wzroku.

Lekarz z pewnością wykona wszystkie niezbędne badania, ale co również ważne zaleci nam odpowiednią metodę korekcji wzroku lub też jego leczenia. Bardzo często zalecane są również soczewki kontaktowe, albo też pacjenci sami oni proszą z różnych względów.

Jakie wady możemy skorygować soczewkami?

Decydując się na soczewki kontaktowe możemy korygować praktycznie wszystkie popularne wady wzroku. W przypadku krótko w zależności, a także daleko w zależności, wybór jest mniej oczywisty, ale jeżeli chodzi o astygmatyzm, bardzo wiele osób z tym schorzeniem chwali sobie właśnie soczewki kontaktowe z racji ich niewątpliwych przewag nad okularami.

Dlaczego soczewki mogą być lepsze od okularów?

Soczewki kontaktowe mogą być lepszym rozwiązaniem dla wielu osób niż tradycyjne okulary ze względu na niektóre korzyści. Zapewniają szerokie pole widzenia, umożliwiając bardziej naturalne odbieranie obrazu. Nie ma ograniczeń wynikających z oprawek, które mogą zakłócać pole widzenia, a także czasami przeszkadzać w inny sposób, na przykład nieprzyjemnie uciskając nos. Nie każdy do tego odczucia jest w stanie się przyzwyczaić. Soczewki są niezauważalne dla innych osób, co może być szczególnie atrakcyjne dla osób o dużej wadzie wzroku, które nie czują się komfortowo nosząc okulary. Soczewki również eliminują problem z parowaniem, który często występuje w przypadku okularów. Są też wygodniejsze podczas niektórych aktywności fizycznych. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie Mojepierwszesoczewki.pl.

Soczewki jednodniowe czy na dłuższy okres?

Pierwsze soczewki kontaktowe z którymi mamy styczność to najczęściej soczewki jednodniowe. Umożliwiają nam one bowiem zapoznania się ze specyfiką ich noszenia, zakładania oraz zdejmowania, dzięki czemu nabywamy niezbędną praktykę, która w późniejszym czasie sprawi, że będzie się nam funkcjonowało znacznie wygodniej z tego rodzaju soczewkami. Do wyboru mamy jeszcze soczewki tygodniowe, dwutygodniowe, a także miesięczne. Decydująca zwykle jest nasza wygoda i komfort, choć czasami również decydują kwestie zdrowotne, na przykład kiedy nasze oko słabiej znosi noszenie soczewek miesięcznych.

No votes yet.
Please wait...