Pies w samochodzie

Podróżujemy coraz więcej i częściej. Do większości miejsc możemy zabrać ze sobą naszego psa lub kota. Niejednokrotnie każdy z nas wdział ten obraz, kiedy to piękny pies jedzie na przednim siedzeniu z głową wystawioną przez szybę albo stoi w bagażniku Combi i zagląda raz przez lewą raz przez prawą szybę, czy też siedzącego na tylnej kanapie pośrodku i obserwującego bacznie drogę. Widok z całą pewnością ciekawy, czasem wesoły ale nasuwa się pytanie: co stanie się z psem w razie zderzenia?

Dziś dostępne są specjalne szelki i pasy do zapinania zwierząt podczas podróży tak aby zapewnić bezpieczeństwo im i nam. Zwierzę, które nie jest odpowiednio zabezpieczone stwarza ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia kierowcy i pasażerów.

Nietrudno jest wyobrazić sobie sytuację, w której 60 kilogramowy owczarek siedzący na tylnej kanapie bez zabezpieczenia, przelatuje przez cały samochód podczas zderzenia czołowego lub agresywnego hamowania. Jednak co będzie gdy napotka po drodze przeszkodę w postaci kierowcy lub pasażera?

http://youtu.be/Ts4sMQA4zqA

Takiej sytuacji nikt nie chciałby przeżyć.

Podróż z pupilem może być jak najbardziej przyjemna i bezpieczna pod warunkiem zachowania odpowiednich środków ostrożności i zabezpieczeń.

Pamiętajmy, że najważniejsze jest bezpieczeństwo wszystkich podróżujących i jeśli nie jesteśmy w stanie go zapewnić to nie wybierajmy się w taką podróż.

Bezpieczna Załoga Portalu

No votes yet.
Please wait...