Pijąc wodę pomagasz porzuconym dzieciom z uśmiechem wrócić do szkoły

Od 13 sierpnia do 15 września kupując wodę Nestlé Pure Life możemy wesprzeć akcję „Tak trudno iść do szkoły bez mamy”, Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Z każdej butelki zakupionej w sieci hipermarketów Auchan zostanie przekazany 1 grosz na wyprawkę szkolną dla podopiecznych Stowarzyszenia.

plakat_pure_life_wioski_dzieciece_485_x_680_mm_projekt_1Dzieci z rodzin SOS są często w bardzo trudnej sytuacji życiowej, dotyka ich problem biedy, wykluczenia społecznego, często choroby alkoholowej i nieudolności życiowej. Biologiczni rodzice nie potrafią zapewnić im podstawowych przyborów szkolnych i podręczników. Przygotowanie dzieci i młodzieży do szkoły to ogromne koszty. Według raportu Centrum Badania Opinii Społecznej, na przełomie 2013/2014 roku rodzice wydali średnio 826 zł na przygotowanie dziecka do szkoły. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce poprzez akcję „Powrót do szkoły” chce pomóc swoim podopiecznym i zebrać środki na szkolne wyprawki oraz pomoc w nauce.

Dzieci, aby mogły rozwijać się prawidłowo potrzebują godnych warunków, w których będą mogły spokojnie przygotować się do dorosłego życia. Wielu z nich niechętnie wraca do szkoły po wakacyjnej przerwie, ponieważ nie mają podręczników i przyborów szkolnych. Dzieci wstydzą się biedy i ubóstwa.

6-letnia Daria marzyła o tym żeby wreszcie iść do szkoły. Nie rozumiała dlaczego jej starsze rodzeństwo ciągle z niej ucieka i dostaje złe oceny. Jej ulubioną zabawą było wystawiane stopni w niewidzialnym dzienniku misiom i lalce. Pierwszego września z uśmiechem na twarzy pobiegła do szkoły z rówieśnikami. Po trzech dniach nastawienie dziewczynki zmieniło się całkowicie. Zrozumiała zachowanie starszej siostry i brata, poznała uczucie wstydu, które towarzyszy im od paru lat z powodu braku książek, zeszytów, kredek, piórnika czy złośliwych komentarzy dzieci i wytykania palcami.

Poprzez udział w akcji Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce i Nestlé Pure Life możemy aktywnie wesprzeć potrzebujące dzieci aby miały równy start i szansę na lepszą przyszłość.

No votes yet.
Please wait...