Pobij Rekord Guinnessa z programem Śniadanie Daje Moc!

Twoje dziecko zawsze marzyło, aby dołączyć do grona osób, które pobiły Rekord Guinnessa? Teraz może to zrobić wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami z klasy. Wystarczy, że jego szkoła przyłączy się do programu Śniadanie Daje Moc i w dniu 7 listopada br. przystąpi do ogólnopolskiej próby bicia Rekordu Guinnessa w organizacji największej lekcji gotowania zdrowego śniadania. Organizatorem programu jest koalicja: Partnerstwo dla Zdrowia.

foto Krzysztof Kuczyk / Cukry, www.cukry.com.plJuż od czterech lat uczniowie klas 0-3 szkół podstawowych z całej Polski biorą udział w lekcjach edukacyjnych na temat zdrowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem roli śniadania w diecie dziecka. Tak jak w poprzednich edycjach formuła programu polega na zakładaniu w klasach Klubów Śniadanie Daje Moc, w których nauczyciel prowadzi lekcje w oparciu o scenariusze zajęć edukacyjnych. W IV edycji Partnerstwo dla Zdrowia proponuje scenariusze dopasowane do wybranych zajęć lekcyjnych: język polski, matematyka, plastyka oraz wychowanie fizyczne.

Nowością tegorocznej edycji programu jest próba bicia Rekordu Guinnessa w organizacji największej lekcji gotowania zdrowego śniadania. Ogólnopolskie bicie Rekordu Guinnessa odbędzie się 7 listopada br. o godzinie 10.00, czyli w czasie najważniejszego wydarzenia w projekcie – Dnia Śniadanie Daje Moc. Zadaniem wszystkich zgłoszonych szkół będzie zrealizowanie dokładnie tego samego scenariusza lekcji, podczas której uczniowie przy wsparciu nauczycieli i rodziców przygotują smaczne potrawy śniadaniowe. Aby przystąpić do próby bicia Rekordu Guinnessa wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony się na stronie www.sniadaniedajemoc. Tam też wychowawcy klas znajdą szczegółowe informacje dotyczące przygotowań i przebiegu tego wyjątkowego wydarzenia.

Program Śniadanie Daje Moc w skrócie:

  • Celem programu jest:

  1. Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania  i roli śniadania w diecie dziecka;

  2. Przyczynianie się (pośrednio) do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia;

  3. Edukację najmłodszych przez zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

  • Patroni honorowi: Ośrodek Rozwoju Edukacji, Rzecznik Praw Dziecka.

  • Patroni regionalni programu: Lubuski Kurator Oświaty, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Opolski Kurator Oświaty, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Wielkopolski Kurator Oświaty, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Mazowiecki Kurator Oświaty

  • Inicjatorem programu Śniadanie Daje Moc jest Partnerstwo dla Zdrowia, koalicja firm: Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytutu Matki i Dziecka, zawiązana w celu przeciwdziałania niedożywieniu dzieci w Polsce oraz propagowania wśród najmłodszych zdrowych nawyków żywieniowych. Program „Śniadanie Daje Moc” i Dzień Śniadanie Daje Moc mają edukować najmłodszych i zaangażować zarówno rodziców, jak i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

No votes yet.
Please wait...