Podręcznik dla Pierwszaka:)

Dobra wiadomość dla rodziców pierwszoklasistów. Kiedy przyprowadzicie swoje dzieci 1 września do szkoły, to nie będziecie ponosić kosztów zakupu podręczników, zeszytów ćwiczeń – powiedziała dzisiaj minister edukacji narodowej w trakcie konferencji prasowej z udziałem Premiera Donalda Tuska.

Spotkanie z dziennikarzami odbyło się po posiedzeniu Rady Ministrów, która przyjęła dzisiaj projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty i niektórych innych ustaw.

– Projekt nowelizacji ustawy o oświacie, który przyjął we wtorek rząd, umożliwi wprowadzenie darmowego podręcznika dla polskich uczniów – mówił premier Donald Tusk po posiedzeniu Rady Ministrów.

Premier podkreślił, że rząd wprowadza darmowy podręcznik z myślą o rodzicach, którzy ponoszą ciężar przesadnych wydatków na szkolne wyprawki dla swoich dzieci.

– Bardzo się cieszę, że udało się przyjąć ten projekt. Trzymamy się kalendarza – powiedziała minister edukacji. Przy okazji zaprezentowała okładkę przygotowanego w MEN darmowego podręcznika dla pierwszoklasistów.

– Mamy już przygotowaną pierwszą część podręcznika. Udało się pracować w takim tempie, by przygotować ją wcześniej. W czwartek ją zaprezentujemy – dodała Joanna Kluzik-Rostkowska.

Dodatkiem do podręcznika będzie m.in. szeroki wachlarz materiałów edukacyjnych.

– Dzięki podręcznikowi ponad 120 mln złotych zostanie w kieszeni rodziców, bo tyle jest wart rynek podręczników dla pierwszoklasistów – zakończyła minister.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Źródło: www.men.gov.pl

No votes yet.
Please wait...