Policyjna akcja – „Pierwszy weekend wakacji”

Zmierzając do poprawy bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas rozpoczynających się wakacji, w dniach od 27 do 29 czerwca 2014 roku dolnośląscy funkcjonariusze przeprowadzą na drogach naszego województwa akcję pn. „Pierwszy weekend wakacji”.

Działania kontrolno – prewencyjne pn. „Pierwszy weekend wakacji” ukierunkowane zostaną na wzmożenie nadzoru nad ruchem pojazdów. Podczas akcji policjanci będą sprawdzać przestrzeganie ograniczeń prędkości samochodów na terenie całego województwa, przy wykorzystaniu sprzętu kontrolno – pomiarowego oraz radiowozów wyposażonych wideorejestrator.

Funkcjonariusze podczas prowadzonych działań będą starali się eliminować z ruchu drogowego kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu, bądź podobnie działających środków.

Policjanci sprawdzą również czy kierujący i pasażerowie stosują podczas jazdy pasy bezpieczeństwa oraz urządzenia do przewozu dzieci.

Działania pn. „Pierwszy weekend wakacji” to tylko jedna z wielu inicjatyw dolnośląskich funkcjonariuszy, podejmowanych w celu zapewnienia bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym.

Źródło: KWP Wrocław

No votes yet.
Please wait...