Pościel dla dzieci – jak ją wybrać?

Sen odgrywa istotną rolę w rozwoju dzieci. Z tego względu wybierając pościel, trzeba patrzeć nie tylko na wzór i motyw, ale też materiał i jakość.
Ponieważ możliwości w sklepach jest sporo, wybór wcale nie jest jednoznaczny. Mało tego powinniśmy się bardzo dokładnie wszystkiemu przyglądać. Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa i podatna na podrażnienia. Pościel musi być wygodna i przyjemna w dotyku. Nie można zapominać również o względach estetycznych.

Materiał pościeli
Nieustannie najbardziej w cenie jest bawełna. Zresztą nie bez powodu. Jest bezpieczna dla skóry, miękka i przewiewna. Do tego zapewnia komfort cieplny. Bawełna może być różnych odsłonach. Na pewno sprawdzi się tradycyjna grubość, ale jeśli szukamy czegoś na zimę, doskonała będzie też flanela. Ponieważ jest znacznie cieplejsza od zwykłej bawełny, wiosną i latem może powodować przegrzanie. Pościeli syntetycznych musimy unikać. Syntetyki cenowo wychodzą taniej, ale nie można mówić tutaj o tym, by były korzystne dla zdrowia dziecka.

Co z rozmiarem?
Nie ma czegoś takiego, jak uniwersalny rozmiar pościeli. Od narodzenia, wraz z rozwojem dzieci, pościel powinna być coraz większa. Tak samo, jak zmienia się łóżeczko i materac na większe, tak robi się z pościelą. Do roku czasu kołderka może mieć wymiar 70×120 cm albo 90×120 cm i poduszkę 40×40 cm, 40×60 cm. Dla kilkulatka odpowiednie będą kołdry 90×120 cm, 100×135 cm, 120×160 cm i 140×160 cm. Poduszki 40×60 cm, 50×60 cm. Większe rozmiary są dla dziecka szkolnego i nastolatka. Wyznacznikiem tego, który z nich będzie najodpowiedniejszy, jest przede wszystkim wzrost. U starszych dzieci, wchodzących w okres dojrzewania, mogą sprawdzić się rozmiary dla dorosłych.

Estetyka też się liczy
Wielość kolorów i motywów pościeli dziecięcych, jakie możemy znaleźć w sklepach, jest imponująca. Bez względu na to, w jakim wieku jest dziecko i jakie są jego upodobania, znajdziemy coś ciekawego. Możemy też pójść o krok dalej i spełnić dziecięce marzenie. W jaki sposób? Jeśli mamy w domu chłopca, który marzy, żeby być piłkarzem lub o tym, by polecieć w kosmos, albo dziewczynkę, która marzy o karierze tancerki, wystarczy zobaczyć pościel dla dzieci od Kidspace. Na poduszkach i kołderkach są fantastyczne motywy, a dziecko, które się położy i przykryje, stanie się kimś zupełnie innym. Taka pościel na pewno wywoła uśmiech, a i sny też będą weselsze. Poza tym propozycje te są z materiału wysokiej jakości, więc są bezpieczne dla skóry i trwałe. Przez swoją oryginalność nadają się również jako prezent.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...