Postanowienia noworoczne realizujmy razem z dzieckiem!

W styczniu większość nas myśli z nadzieją o rozpoczynającym się roku. Mamy swoje śmiałe plany i postanowienia. Jednak bardzo często po kilku miesiącach, pochłonięci codziennością, tracimy motywację, by realizować nasze noworoczne obietnice.

Porcja_Pozytywnej_Energii_2

Odłożenie na bok realizacji postanowień tłumaczymy zapominalstwem, brakiem czasu czy widocznych efektów. Najczęściej są to jednak wymówki, gdyż tak naprawdę nie odnajdujemy w sobie prawdziwej motywacji do działania i zmian. Chcemy prowadzić zdrowszy i aktywniejszy tryb życia, schudnąć, więcej czasu poświęcać na rozwój własnych pasji, zmniejszyć poziom stresu – to bardzo często powtarzane postanowienia noworoczne. Z drugiej jednak strony, zbyt łatwo się poddajemy i wracamy do starych nawyków.

A gdyby tak postanowienia realizować razem z dzieckiem…

Dlaczego to dobry pomysł?

  • Zdrowe_zakupyDzieci interesują się światem

Chłoną informacje, jakie przekazują im media oraz rówieśnicy. Uważnie słuchają i zapamiętują rozmowy dorosłych. Najczęściej wiedzą, czym są takie postanowienia noworoczne i ten fakt należy dobrze wykorzystać! Uczmy dzieci od najmłodszych lat, czym jest konsekwencja, analiza własnych potrzeb, rozwój i postęp. Same pojęcia mogą wydawać im się skomplikowane, jednak w praktyce chodzi po prostu o to, by razem z dzieckiem zastanowić się, co możemy w tym roku zrobić dla siebie dobrego, co zmienić, i jak to realizować, by pojawiły się pozytywne efekty naszych działań.

  • Dzieci chcą więcej czasu spędzać z rodzicami

Ani rówieśnicy, ani komputer, na pewno nie zastąpią dziecku wyjątkowej więzi, jaka łączy je z rodzicami. Wzmocnijmy ją poprzez wspólne realizowanie postanowień noworocznych! Chcemy zdrowiej żyć? Zacznijmy gotować wspólnie z dzieckiem, przygotowywać posiłki z naturalnych składników. Uprawiajmy razem sport, a siedzenie przed monitorem zamieńmy na rodzinne gry planszowe. Dla nas, dorosłych, to będzie zarówno okazja do realizacji postanowień noworocznych (dziecko jest przecież najważniejszą motywacją). Efekty w postaci choćby lepszego samopoczucia i szczuplejszej sylwetki zobaczymy już wkrótce, co tylko zmotywuje całą rodzinę do dalszych działań.

  • Dzieci lubią rywalizację i chętnie uczą się nowych rzeczy

Kto zrobi więcej brzuszków, kto szybciej dobiegnie do najbliższego drzewa albo przygotuje sałatkę? Realizacja postanowień noworocznych to okazja do wspólnej zabawy i mnóstwa radości! Każda wygrana wzmacnia poczucie własnej wartości u dziecka, a osiąganie wymiernych rezultatów uczy systematyczności i zapału do pracy. W nowym roku takie postanowienia można realizować zarówno w domu, jak i w szkole. Zaproponujmy na wywiadówce udział klasy naszego dziecka w programie edukacyjnym Porcja Pozytywnej Energii. Ten bezpłatny, ogólnopolski program organizowany przez firmę Crispy Natural, skierowany jest do szkół podstawowych promuje i uczy, jak żyć zdrowo, dobrze się odżywiać i być eko. To także konkurs, w którym klasy mogą wygrać cenne nagrody dla szkół, przygotowując wspólnie prace plastyczne.

rodzinne_sporty_zimowe

Nie czekajmy z realizacją postanowień noworocznych. Zmieniajmy się na lepsze razem z dzieckiem. Spędzajmy z rodziną więcej czasu, mądrze go wykorzystując. Drobnymi krokami, motywując się nawzajem, osiągniemy to, na czym nam zależy, a w przyszłym roku o tej samej porze z satysfakcją będziemy mogli powiedzieć sobie – tak, udało się!

No votes yet.
Please wait...