Próba bicia rekordu Guinnessa w Czarnoborsku

Od rana śniadanie daje moc uczniom klas O-III naszej szkoły. Zapach zdrowego jedzenia unosił się dziś po całej szkole. A to za sprawą pewnego rekordu. Razem z około 500 szkołami z całej Polski przystąpiliśmy do próby bicia Rekordu Guinnessa w przygotowaniu największej lekcji gotowania.

56 uczestników, czyli uczniów klasy O- III wraz z nauczycielami i opiekunami-rodzicami przygotowywało zdrowe, kolorowe i smaczne śniadanie. Menu przygotowane przez trzyosobowe zespoły to twarożek z warzywami, smaczne, zdrowe kanapki kolorowe oraz owocowe szaszłyki. Po zakończeniu próby bicia rekordu dzieci zjadły wraz z rodzicami, widownią, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi to smakowite jedzonko.

Wszyscy uczestnicy byli podekscytowani możliwością brania udziału w próbie bicia Rekordu Guinnessa. Prace kulinarne” wykonywali z dużym zaangażowaniem i pomysłowością.

Należy nadmienić, że naszą próbę nadzorowało specjalne niezależne gremium w osobach: świadek – Pan Tadeusz Cisowski- Kapitan Żeglugi Wielkiej, świadek- Pan Marcin Koziński- zastępca Burmistrza Gminy Wąsosz oraz steward – Pani Sylwia Olearczyk-sołtys wsi Czarnoborsko i steward- Pan Kazimierz Gajkowski-sołtys wsi Wiewierz.

Póki co, nie wiemy, czy rekord został pobity, ale wydaje się, że w całej akcji najważniejsze jest przesłanie – WARTO ZDROWO SIĘ ODŻYWIAĆ.

Dziękujemy za relację Pani dyrektor PSP im. J. Tuwima w Czarnoborsku Małgorzacie Denys

No votes yet.
Please wait...