Przypomnij sobie jak to jest być dzieckiem – SOS wioski

Ciężko teraz powiedzieć, skąd ten pomysł i kto zaczął, ale od jakiegoś czasu w Internecie pojawiają się wspaniałe rekonstrukcje zdjęć z dzieciństwa. Dorośli wyszukują zabawne fotografie z dziecięcych lat, a potem drobiazgowo je odwzorowują. Pozują sami lub całymi rodzinami i wszyscy mają z tego masę radości. Z tego trendu postanowiły skorzystać SOS Wioski Dziecięce.

Na Facebooku ruszyła nowa zabawa, której celem jest zebranie funduszy dla opuszczonych i osieroconych dzieci. Pomoc jest szczególnie potrzebna przed świętami. Pomysłodawcą akcji jest chorwacka agencja Havas VW Zagreb.

Jak wziąć udział w akcji #przypomnijsobie i pomóc dzieciom?

Poszukaj jak najzabawniejszego zdjęcia z dzieciństwa i spróbuj je teraz odtworzyć. Czasem trzeba będzie się mocno napracować nad scenografią i strojem, a czasem wystarczy zrobić komiczną minę. Najlepiej zaangażować do tego swoich bliskich. Wówczas gwarantujemy wyśmienitą zabawę i rodzinną integrację.

„Pomyślałam sobie, że to musi być coś spektakularnego, dlatego wybrałam zdjęcie na którym jestem czteroletnią pszczołą. W zabawę zaangażowałam całą rodzinę: córka malowała mi czułki, mąż skonstruował skrzydła, a syn zrobił zdjęcie, znaleźliśmy też nowe zastosowanie taśmy malarskiej. Bardzo dobrze było znów poczuć się dzieckiem”. – mówi Anna Choszcz-Sendrowska, która zamieściła jedno z pierwszych zdjęć.

„Pszczoła bardzo zawyżyła poprzeczkę, dlatego długo szukałam odpowiedniego zdjęcia z dzieciństwa. Najbardziej w te poszukiwania i realizację zaangażowali się moi rodzice. Mieliśmy masę frajdy wspominając dawne czasy. Padło na zdjęcie w łazience, bo rodzicie od 30 lat nie zrobili w niej remontu. Tata z poświęceniem, leżał na podłodze robił zdjęcie pod odpowiednim kątem, a mama skrupulatnie ustawiała mnie w dobrej pozycji i dbała o każdy szczegół. Na koniec poprosiła, żebym i ją też nominowała, bo zabawa jest super! A tata zaczyna myśleć o remoncie łazienki… kto by się spodziewał– dodaje Katarzyna Olszewska, nominowana do zabawy przez Annę Choszcz Sendrowską.

Do zabawy przyłączyły się także znane osoby takie jak Natalia Kukulska, Paulina Chylewska, Maciej Orłoś, Katarzyna Bujakiewicz czy Zygmunt Chajzer z synem Filipem. Czekamy na zdjęcia nominowanych: Kasi Wilk, Adama Sztaby, Łukasza Zagrobelnego, Karoliny Szostak, Marcina Dańca czy Skiby.

Publikując zdjęcia na swojej tablicy wysyłasz SMS o treści SOS pod numer 74 565 (koszt to 4 zł + VAT). Nominujesz co najmniej 3 osoby. I gotowe. Ty i Twoi bliscy macie fantastyczną zabawę i jednocześnie pomagacie osieroconym dzieciom. Operatorzy cały przychód uzyskany z serwisu SMS przekażą SOS Wioskom Dziecięcym. Akcję SMS obsługuje technicznie Digital Virgo SA.

Przy publikowanym zdjęciu należy wkleić gotowy tekst:

#przypomnijsobie jak to jest być dzieckiem! Znajdź swoje zdjęcie z dzieciństwa i spróbuj je teraz odtworzyć. Będzie przy tym dużo radości i wzruszeń, obiecuję! Przypomnij sobie beztroskie dzieciństwo i zostań Aniołem Stróżem Dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych. Publikując zdjęcia na swojej tablicy wyślij SMS o treści SOS pod numer 74 565 (koszt to 4 zł + VAT), a w poście wklej ten tekst i nie zapomnij dodać: #przypomnijsobie Na koniec nominuj kolejne osoby, które także mogą pomóc dzieciom.

Nominuję:…

„Poprzez akcję chcieliśmy powiedzieć, że wszystkie dzieci zasługują na szczęśliwe dzieciństwo. Zależało nam na tym, żeby wszystkie osoby biorące udział w zabawie, choć na chwilę przypomniały sobie beztroskie lata dzieciństwa. Gdy poczujemy jak ważny to był okres w naszym życiu, zrozumiemy jak bardzo naszej pomocy potrzebują porzucone i osierocone dzieci.”- powiedziała Barbara Rajkowska, prezes Zarządu Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce, która jako pierwsza opublikowała swoje zdjęcie, na którym występuje w czapce wydzierganej specjalnie z tej okazji przez jej siostrę.

Życzymy miłej zabawy!

No votes yet.
Please wait...