Rożki niemowlęce – czym są i do czego służą?

Rożki niemowlęce mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów. Zdecydowanie najczęściej korzysta się z nich w domowych łóżeczkach. Otula się nimi dziecko i zapewnia się mu większy poziom bezpieczeństwa, komfort cieplny oraz spokój. Rożki zostały zaprojektowane po to, aby maluszek bez trudu odnalazł się w nowej rzeczywistości (tuż po opuszczeniu ciasnego brzucha mamy). Dzięki temu maluch nie jest markotny i łatwiej mu się zasypia oraz wypoczywa.

Rożki niemowlęce – dlaczego w ogóle warto się za nimi rozejrzeć?

Rożek niemowlęcy występuje obecnie pod kilkoma różnymi postaciami. Jedna z najbardziej popularnych to rożki niemowlęce wiązane, które są łatwe w użytkowaniu, trwałe oraz atrakcyjne pod kątem wizualnym i finansowym. Nic dziwnego, że znajdują tak szerokie zastosowanie w polskich domach i mieszkaniach. Rożki niemowlęce troszczą się o to, aby:

  • maluch zawsze czuł się bezpieczny i miał wrażenie, jakby cały czas przebywał w brzuszku mamy,
  • zapobiegać u maluszka nadwrażliwości sensorycznej,
  • maluch utrzymał optymalną temperaturę ciała, głównie w trakcie snu,
  • maluszek nie miał zakrytej główki.

Jak widać inwestowanie w tego typu akcesoria niemowlęce to absolutny strzał w dziesiątkę. Rożki niemowlęce są dedykowane przede wszystkim tym rodzicom, którzy na początku nowego etapu w swoim życiu nie czują się zbyt pewnie i chcą zapewnić swoim dzieciom maksymalne poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu. Rożki występują w wielu wariantach kolorystycznych oraz rozmiarowych, a ponadto warto zadbać o to, aby były tworzone jedynie z naturalnych materiałów. Nie można również doprowadzać do przegrzania maluszka, dlatego zawsze trzeba nad nim czuwać i w porę reagować.

Rożek niemowlęcy – puszysty, miękki i przyjemny w dotyku

Rożek niemowlęcy łączy w sobie wiele różnych funkcji, a przy okazji zyskuje spore uznanie ze względu na swoją puszystość, solidność wykonania, miękkość, wytrzymałość, długą żywotność i przyjemny dotyk. Rodzice sami mogą zadecydować, czy wolą zainwestować w rożki zapinane na rzepy czy też wiązane. Te pierwsze są niezwykle wygodne w obsłudze, natomiast drugie dają nieograniczone możliwości pod kątem regulacji owinięcia maluszka. Ostateczna decyzja powinna być podjęta po rzeczowej analizie własnych potrzeb i preferencji. Można ją oczywiście skonsultować z bardziej doświadczonymi rodzicami lub też przetestować obie propozycje i wybrać spośród nich tą korzystniejszą. Takie rożki bez większych przeszkód można ze sobą zabierać na każdą krótką wycieczkę lub też w dłuższą podróż. Gdzie dostać takie akcesoria? Jedynie w sprawdzonych sklepach, takich jak m.in. https://www.sleepee.pl/.

Artykuł partnera

No votes yet.
Please wait...