Ślężański Bieg Młodzieżowy w Sobótce już 07 czerwca!!!

Już niebawem bo 7.06. w środę odbędzie się kolejna edycja Ślężańskiego Biegu Młodzieżowego!!!
Ślężański Bieg Młodzieżowy to wydarzenie, które od 9 edycji przyciąga dzieci od 4 roku życia i młodzież do 16 lat jako uczestników i zawodników. Bieg całkowicie profesjonalny, w którym o wygranej decyduje elektroniczny pomiar czasu. W numerach startowych zamontowane są chipy, które odnotowują czas zawodnika od momentu przekroczenia linii Startu aż do przekroczenia linii Mety.
Na linii Mety zainstalowane są kamery dla dodatkowej weryfikacji i w razie jakich niejasności Sędzia Główny biegu po zapoznaniu się zapisem kamer, ocenia ostatecznie o wyniku biegu. Jest to całkowicie profesjonalna procedura, która zapewnia startującym dzieciakom poczucie pełnej sprawiedliwości i jasności w ustalaniu poszczególnych miejsc zajętych w Biegu.
Dzieci i młodzież czują się pewnie, a praca i wysiłek jakie włożyli w ten Bieg jest doceniony i traktowany poważnie. Zaufanie zawodników i ich opiekunów jest bardzo ważnym elementem dla Organizatorów tej imprezy czyli dla Klubu Biegacza Sobótka.

Głównymi założeniami powstania tego wydarzenia była chęć zainteresowania dzieciaków zdrowym i aktywnym stylem życia. Chęć pokazania, że bieganie może być przyjemne i satysfakcjonujące. Zdrowa rywalizacja w przyjaznej atmosferze spowodowała, że Bieg cieszy się dużym zainteresowaniem. Ponadto Organizatorzy zapewniają wiele ciekawych dodatków i rozwiązań, które mają na celu sprawić zawodnikom radość.

Kolejną przyjemnością jest medal na Mecie dla każdego uczestnika, który zdoła pokonać cały dystans.
Nagrody – tak są, ależ oczywiście!!! Dla najmłodszych roczników 4-7 latków co roku są to wypaśne zabawki polskiego producenta Wader, często trudne do udźwignięcia dla małych zwycięzców ale jakież szczęście u nich powodujące….:)

Miejsca 1-6 są nagradzane i cieszą najbardziej.

Starsze roczniki także otrzymują nagrody rzeczowe, różne w kolejnych edycjach; bywają deskorolki, słuchawki, głośniki, torby sportowe, plecaki… Organizatorzy co roku głowią się czym tym razem obdarować zwycięzców.

Ciekawostką są dwie dodatkowe kategorie w klasyfikacji nagradzane pięknym pucharem.
Dla najliczniej reprezentowanej szkoły w gminie przeznaczony jest Puchar Burmistrza Gminy Sobótka zaś Puchar Klubu Biegacza otrzymuje najliczniej reprezentowana szkoła spoza Gminy.
Cała ta impreza od początku do końca zapewnia wiele pozytywnych emocji wśród wszystkich zebranych.

A w tym roku……

Ślężański Bieg Młodzieżowy uzyskał patronat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki, reprezentowanego przez Zygmunta Worsę – Prezesa DZLA, oraz członka Komisji Rewizyjnej PZLA. Pan prezes osobiście otworzy zawody w tym roku.

Zatem będzie się działo!!!! Zapisujcie się póki czas bo liczba zawodników rośnie z każdym dniem i zbliża się do limitu: ZAPISY

Życzymy wszystkim zawodnikom powodzenia i dobrej zabawy – Do zobaczenia 7 czerwca na Stadionie Miejskim w Sobótce !!!!!


No votes yet.
Please wait...