Specjalnie dla najmłodszych:)

Z przyjemnością informujemy, że dla naszych najmłodszych „Fanów” stworzyliśmy nową kategorię pt. „Kolorowanki”. Tam znajdziecie pierwszą serię kolorowanek do pobrania i wydrukowania oczywiście za darmo.

Staraliśmy się tak skonstruować tę kategorię aby była czytelna dla najmłodszych i aby dzieci same mogły dokonać wyboru w łatwy sposób podglądając wszystkie miniatury i rozpocząć przygodę z kredkami.

Przychodzi taki moment w rozwoju dziecka, kiedy zaczyna wykazywać zainteresowanie artykułami plastycznymi. Bierze do rączki ołówek, kredkę, długopis, flamaster właściwie cokolwiek co pozostawia jakiś ślad i rozpoczyna w ten sposób swoją przygodę artystyczną. Poza dobrą zabawą, niekoniecznie dla nas rodziców (bo to jest czas kiedy pojawiają się piękne freski na ścianach), rysowanie, malowanie jest ważnym elementem w rozwoju. To jest wstęp do pracy w szkole. Rączka dziecka zaczyna się kształtować, uczy się odpowiedniego chwytu, ćwiczy precyzje ruchów oraz siłę i wytrwałość mięśni. Właściwie im więcej dziecko koloruje, rysuje czy odwzorowuje tym lepiej będzie przygotowane do „przygody ze szkołą” w zakresie nauki pisania.

Ważne jest, więc aby zadbać też o odpowiednie przybory plastyczne aby nie zniechęcić dziecka słabą jakością produktu. Na rynku wybór kredek, ołówków i flamastrów jest ogromny warto, więc przetestować produkty, które chcemy podać dziecku lub zapoznać się z opiniami innych użytkowników danego produktu. Jak mamy już odpowiednie przybory to wystarczy kartka z kolorowanką i rozpoczyna się twórczość naszej pociechy.

 

Zapraszamy serdecznie razem z pociechami 🙂

No votes yet.
Please wait...