„STOP zwolnieniom z WF-u”

We wrześniu ruszyła Kampania Ministerstwa Sportu i Turystyki pt. „Stop zwolnieniom z WF-u”. To już druga odsłona Kampanii. W ubiegłym roku twarzą Kampanii był koszykarz Marcin Gortat. W tym roku zachęca dziewczęta do ćwiczeń Anna Lewandowska.

Wśród dzieci i młodzieży szczególnie w wieku gimnazjalnym nie jest zbyt popularne ćwiczenie na zajęciach WF. Jeśli już ćwiczyć to tylko po to aby spalić trochę tłuszczu. Według badań przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że uczniowie mają poczucie, iż nauczycielom WF-u nie chce się prowadzić ciekawie zajęć. Wymagają i nic więcej.

Kampania ma na celu zachęcić młode dziewczęta do ćwiczeń a nauczycieli zmotywować do ciekawych rozwiązań ruchowych.

Brak regularnej aktywności fizycznej może prowadzić do otyłości, problemów z postawą, do tworzenia się wad postawy i wiele innych. Natomiast ruch i regularna aktywność niesie ze sobą wiele pozytywnych aspektów. Wprowadzajmy w życie dzieci aktywność fizyczną od najmłodszych lat, ale bądźmy także wzorem do naśladowania. Nie ma nic piękniejszego jak widok aktywnej rodziny, Taty grającego w piłkę z synem, Mamy biegającej z córką, Rodziny jadącej na wyprawę rowerową i…….

Zachęcamy do ruchu 🙂

 

No votes yet.
Please wait...