Tablice Manipulacyjne Pastellove – bezpieczna zabawa i nauka :)

Tablice Manipulacyjne Pastellove tworzone są ręcznie w niewielkiej rodzinnej manufakturze. Już na etapie projektowania przywiązujemy ogromną wagę do zachowania najwyższych standardów funkcjonalności i bezpieczeństwa używanych elementów. Priorytetem jest dla nas dbałość o jakość wykonania oraz detale wykończenia. Dzięki otwartości i umiejętności wsłuchiwania się w dziecięce potrzeby, ale także pasji tworzenia i zamiłowania do rzeczy pięknych Tablice Manipulacyjne Pastellove zdecydowanie wyróżniają się na tle innych tablic tworzonych w Polsce i zdobywają uznanie coraz większej grupy Klientów.

Co to jest tablica manipulacyjna?
Każdy rodzic wie, że największe zainteresowanie dzieci budzą zwyczajne, pozornie nieciekawe przedmioty codziennego użytku. Maluchy najchętniej bawią się rozmaitymi sprzętami domowymi: butelki z nakrętkami, skrzynki z narzędziami, piloty, telefony i inne przedmioty, które, jak zdawać by się mogło, nie mają nic wspólnego z zabawą. Jeszcze przed pierwszymi urodzinami, dziecko zaczyna coraz bardziej interesować się zabawami, które wymagają precyzyjnych ruchów i dają wymierne efekty. Jako mama dwójki dzieci, z doświadczenia wiem na jak długo może pochłonąć malucha klikanie przycisków w pilocie!:) Obserwując dziecięcą aktywność widzimy, jak często jest ona odzwierciedlaniem świata dorosłych.

Jednak nie wszystkie przedmioty, choć niezwykle interesujące dla dziecka, są dla niego bezpieczne. Zakładam, że niewielu z nas – rodziców pozwoli małemu dziecku majstrować przy kontakcie! Ale co zrobić, gdy dwie dziurki w ścianie tak kuszą, a dziecięce rączki niestrudzenie wędrują w ich kierunku? Tu z pomocą przyjdzie tablica manipulacyjna!:)

Tablice tworzone są w duchu założeń pedagogiki Marii Montessori, która mówi o wartościach poznawczych, jakie czerpie dziecko z otoczenia. Jest spełnieniem marzeń każdego malucha o swobodnym dostępie do miejsc będących zwykle poza jego zasięgiem. Wszelkie na co dzień zakazane „zabawy”, do których tak ciągnie dzieci, są tutaj na wyciągnięcie ręki, a maluszek ma możliwość eksploracji, badania właściwości i uczenia się korzystania z przedmiotów zazwyczaj dla niego niedostępnych. Wszystkie czynności, jakie można wykonywać na tablicy manipulacyjnej, rozwijają małą motorykę. Małe rączki mogą naciskać, przesuwać, przekręcać, nawlekać. Ich sprawność i precyzja działania wzrasta, usprawnia się również koordynacja ręka – oko, co ma ogromny wpływ na podjęcie w przyszłości nauki pisania.

Dzięki odpowiedniemu doborowi elementów tablica stymuluje wszystkie zmysły. Na Tablicy Manipulacyjnej Pastellove znalazły się przedmioty użytkowe o różnych funkcjach – wydające dźwięki, źródło światła, kolorowe obrazki wewnątrz domków, które wzbogacają słownictwo dziecka, ćwiczą jego wymowę.
Tablice Manipulacyjne Pastellove są unikatowe z kilku względów. Po pierwsze jako jedyne na polskim rynku posiadają certyfikaty poświadczające ich jakość (Certyfikat „Produkt Przyjazny Dziecku” oraz Certyfikat Rękodzieła).

Wszystkie elementy są skrupulatnie wybierane i solidnie montowane, a w razie potrzeby modyfikowane, tak aby zapewnić jak najbezpieczniejsze użytkowanie. Nie używamy przedmiotów mogących stanowić potencjalne zagrożenie dla dziecka. Ponadto, jeśli rodzice uznają, że któryś z proponowanych przez nas elementów jest nieodpowiedni czy nieciekawy dla ich dziecka modyfikujemy wyposażenie tablicy według ich wskazówek.

Naszym atutem i cechą wyróżniającą Tablice Manipulacyjne Pastellove wśród innych na rynku jest również stosowanie unikatowych technik plastycznych, dzięki którym tablica jest ciekawa i spójna wizualnie. Klient może zdecydować o kolorystyce, wskazać ulubione obrazki lub zdjęcia, które umieścimy wewnątrz domków. Drzwi domków nie są pomalowane jedynie farbą, ale wykończone są wzorami. Co ważne, zarówno na drzwiczkach jak i wewnątrz domków nie stosujemy naklejek, czy wklejonych papierowych zdjęć, które można usunąć lub zniszczyć. Wzory i obrazki są trwałe a całość piękna i spójna.

Ogromnie nas cieszą i motywują pozytywne opinie naszych Klientów (można je znaleźć na naszym fanpage’u na FB). Szczegółowe informacje na temat naszej firmy oraz produktów dostępne są na www.pastellove.pl.

Zachęcamy do polubienia/obserwowania nas na IG i FB i dołączenia do grona zadowolonych Klientów marki Pastellove.

data publikacji: lipiec 2018r.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...