Tchibo wycofuje drążek treningowy

Tchibo, drążek treningowy

tchibo

 

 

 

 

 

 

 

Przedsiębiorca poinformował, że w sporadycznych przypadkach elastyczna linka może w sposób niekontrolowany wyczepić się z uchwytu karabińczyka.

Informacja o wycofaniu produktu została przekazana konsumentom elektronicznie 11 stycznia 2016 r. Ponadto w sklepach stacjonarnych Tchibo udostępniono ulotkę informacyjną. Klienci są proszeni o zaprzestanie używania produktu i jego zwrot.

Informacji związanych z kampanią udziela Tchibo Warszawa Sp. z o.o. (adres: ul. Fabryczna 5, 00-446 Warszawa, tel. 22 383 11 07).

UOKiK nie jest właściwy do udzielania szczegółowych informacji konsumentom odnośnie akcji ogłaszanych i prowadzonych przez przedsiębiorców.

Niniejsza informacja nie stanowi nakazu wycofania produktu z rynku ani nakazu odkupienia od konsumentów w rozumieniu ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, ale stanowi realizację obowiązków producenta, o której mowa w art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 12 grudnia 2003 r. o ogólnym bezpieczeństwie produktów (Dz. U. z 2015 r., poz. 322).

Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z art. 33a. ust. 1 pkt 1 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100 000 zł. Sankcję tę nakłada Prezes Urzędu.

 

Źródło: UOKiK

No votes yet.
Please wait...