Trwa 2. edycja Konkursu im. prof. Zbigniewa Religi, organizowanego przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Nominacji do tytułu „Wyjątkowego Lekarza”, „Wyjątkowego Rehabilitanta”  i „Wzorcowej Placówki Służby Zdrowia” dokonują rodzice i opiekunowie podopiecznych Fundacji. Laureatów wyłania Kapituła Konkursu, której przewodniczącą jest Anna Wajszczuk-Religa.

konkurs im religi 1

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” ma ponad 24 tysiące podopiecznych, chorych i niepełnosprawnych dzieci, dla których kontakt ze służbą zdrowia jest smutną codziennością. W trakcie choroby i niepełnosprawności rodzice i dzieci stykają się z wieloma lekarzami, rehabilitantami i placówkami medycznymi.

Medal im. prof. Zbigniewa Religi, patrona Fundacji, wspaniałego lekarza i szlachetnego człowieka, to według nas doskonały sposób uznania godnych naśladowców profesora. Nominowanie lekarza, rehabilitanta lub placówki medycznej to najlepsza forma podziękowania za empatię i oddanie małym pacjentom” – tłumaczy Stanisław Kowalski, prezes Zarządu Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Pierwsza edycja konkursu, która odbyła się w ubiegłym roku, cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród rodziców i opiekunów pragnących wyrazić swoją wdzięczność specjalistom  oraz polecić  innym placówki godne zaufania. Wśród nagrodzonych medalem prof. Zbigniewa Religi znalazł się m.in. wybitny dziecięcy transplantolog prof. Piotr Kaliciński i kardiochirurg dziecięcy prof. Bohdan Maruszewski.

Druga edycja konkursu rozpoczęła się na początku maja 2014 roku, do końca czerwca tego roku trwać będzie przyjmowanie nominacji do nagród w trzech kategoriach – lekarza, rehabilitanta i placówki służby zdrowia. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w drugiej połowie 2014 roku.

***

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” otacza opieką już ponad 24 tysiące chorych i niepełnosprawnych dzieci z całej Polski. Pozyskuje fundusze na ich leczenie i rehabilitację, zakup lekarstw, sprzętu medycznego, pomocy edukacyjnych oraz na inne specjalne potrzeby.

Fundacja prowadzi dla podopiecznych dwa bezpłatne ośrodki rehabilitacji wraz z zakwaterowaniem. W najbliższym czasie otwiera trzeci, w którym będzie aktywizować zawodowo podopiecznych u progu dorosłości.

No votes yet.
Please wait...