W drodze po dziecięce uśmiechy

1 czerwca dwójka motocyklistów, zaczęła pokonywać bezkresne tereny prowadzące do mongolskiej wioski wioząc tajemniczą paczkę dla przebywających tam dzieci. Do przejechania mają ponad 15.000 kilometrów, a każdy z nich to symboliczna złotówka zbierana na rzecz potrzebujących dzieci.

img-4390W ramach Charytatywnej Wyprawy Motocyklowej Fundacja Motocykliści Dzieciom stara się zebrać 20.000 zł dla osieroconych i opuszczonych dzieci będących pod opieką Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Za zebrane fundusze sfinansowane zostaną kursy i egzaminy na prawa jazdy kategorii B, które znacznie ułatwią podopiecznym SOS wejście w dorosłość.

„Podaruj kilometr” to wyjątkowa akcja, ponieważ najważniejsze w niej są dzieci oraz młodzież oczekujące pomocy ze strony zaangażowanych w nią osób.

W rodzinach pozbawionych opieki i miłości bardzo często dzieci nie mają szansy na spokojne wejście w dorosłość. Kiedy ich rówieśnicy realizują swoje pasje i mają normalne relacje z rodzicami, dzieci pozbawione opieki mają ogromne trudności w zwykłym wejściu w dorosłe życie. Dlatego Fundacja próbuje pomóc dzieciom będącym pod opieką polskich SOS Wiosek Dziecięcych i zebrać fundusze na kursy i egzaminy prawa jazdy kategorii B (na samochody osobowe). Pozwoli to im na znacznie łatwiejsze wejście w dorosłość, a bardzo często umożliwi sprawniejsze funkcjonowanie w swoich środowiskach.

Patronat honorowy nad wyprawą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zapraszamy do udziału w akcji:

http://www.siepomaga.pl/f/motocykliscidzieciom/c/1252.

No votes yet.
Please wait...