Z dziećmi w góry

Majówka tuż tuż a wraz z nią nadchodzi chwila wytchnienia od pracy. Jak spędzić ten wolny czas? Najlepiej aktywnie i na świeżym powietrzu! To sposób, który pozwala naładować baterie, wywietrzyć głowę, nagromadzić pięknych wspomnień z wycieczek, nacieszyć oko cudownymi widokami…i tak można by długo wymieniać. Zatem może w góry? Ale co zrobić gdy nasze najmłodsze pociechy mówią: Nie, nie chce mi się, a po co??? Jak zachęcić dzieci do przemierzania szlaków górskich i zdobywania szczytów?

Natrafiliśmy ostatnio na bardzo ciekawe 2 projekty, które są rewelacyjnym motywatorem nie tylko dla najmłodszych 😉 Korona Gór Dolnego Śląska oraz Korona Masywu Ślęży.

Oba projekty polegają na zarejestrowaniu się, zdobyciu szczytu, przesłaniu zdjęcia do weryfikacji, znalezieniu się wśród zdobywców i …zdobywaniu kolejnego 🙂

To wspaniały sposób na zmotywowanie dziecka do udziału w czymś, co po kawałeczku tworzy całość, co zachęca do wysiłku, co sprawia, że młody człowiek staje się częścią grupy/rodziny zdobywców górskich/górołazów, którzy jeśli nie nawet od samego początku, to na pewno z każdym kolejnym szczytem poczują miłość do gór.

Korona Masywu Ślęży czyli 4 szczyty: Ślężą, Wieżyca, Radunia i Szczytna to doskonały początek dla najmłodszych lub najbardziej opornych na aktywność, dla dzieci.

Zdobywamy 3 kolory odznak do wyboru:
– brązowa, która obejmuje zdobycie 4 szczytów Masywu Ślęży w ciągu 1 roku;
– srebrna, która zachęca do podjęcia tego czynu w dwa dowolne dni ale następujące po sobie,

– złota , która wymaga większego wysiłku ale na sukces nie trzeba długo czekać 😉 czyli wszystkie 4 szczyty w jeden dzień zgodnie z wytyczoną trasą przez organizatora.

Ten projekt jest świetnym sposobem na „zajawienie” w młodych głowach chęci, potrzeby i frajdy z obcowania z górami.

Korona Gór Dolnego Śląska to propozycja na nieco dłuższą przyjaźń z górskimi szlakami. Obejmuje bowiem 23 szczyty, wszystkie zlokalizowane na Dolnym Śląsku począwszy od tych łatwiejszych, niższych, na Śnieżce skończywszy. Projekt jest bardzo fajnie przemyślany i stanowi doskonały „program” motywacyjny. Rejestrujemy się na stronie, aktywujemy imienne konto, zdobywamy szczyty i za pomocą dedykowanej aplikacji na telefon przesyłamy zdjęcie do weryfikacji. Zdobyte i zweryfikowane szczyty znajduje się w Profilu Zdobywcy.

I tak krok po kroku wypełniamy nasz Profil. Na bieżąco możemy obserwować postępy i kolejne sukcesy pozostałych zdobywców. To wspaniała forma budowania społeczności o takich samych zamiłowaniach, to motor napędowy do podjęcia kolejnych wyzwań, to projekt, który zaprząta głowę myślą o górach i sposób na zebranie cudownych wspomnień oraz zapierających dech w piersiach widoków. A na koniec czeka na nas nagroda – piękna odznaka Zdobywcy korony Gór Dolnego Śląska i miejsce w Loży Zdobywców!


Kolejnym elementem Projektu jest książeczka zdobywcy, która już w kwietni pojawi się w sprzedaży. To jest kolejny punkt, który może zachęcić dzieci do systematycznej aktywności. Książeczka będzie imienna i będzie namacalnym dowodem zdobywania kolejnych szczytów. W książeczce będzie miejsce pod każdym szczytem na pieczęć, zdjęcie, własnoręczny rysunek, naklejka do wydruku dla danego szczytu. To doskonały sposób na zmotywowanie najmłodszego górołaza do wypełnienia kolejnych pustych miejsc pod szczytami, które czekają jeszcze na zdobycie.

W planie są jeszcze inne formy mające bezpośredni wpływ na zmotywowanie najmłodszych i tych starszych do aktywnego wypoczynku w górach ale twórcy projektu pozostawiają to jeszcze tajemnicą. Czekamy więc na wieści a na tę chwile zachęcamy do odwiedzenia stron dedykowanych tym projektom i zdobycie na początek szczegółowych informacji a kolejnym krokiem niech będzie 1 szczyt i radość z jego zdobycia! Tego Wam wszystkim serdecznie życzymy 🙂

www.kgds.pl
www.visitsobotka.com/korona-masywu-slezy/

No votes yet.
Please wait...