W jaki sposób można zadbać o bezpieczny dom w przypadku dziecka z alergią?

Alergie są dolegliwościami coraz powszechniej występującymi w polskim społeczeństwie. Dotykają zarówno małe dzieci, jak i dorosłych. Mogą mieć różne podłoże. Jedno jest pewne – warto utrzymywać mieszkanie w takiej czystości, aby wyeliminować z najbliższego otoczenia czynniki wywołujące duszności, wysypkę czy katar. Zobaczcie, jak to skutecznie zrobić.

Pranie i sprzątanie za pomocą delikatnych środków piorących
Orzechy do prania są hitem ostatnich lat, przede wszystkim dlatego, że są rozwiązaniem ekologicznym i przyjaznym zarówno dla środowiska, jak i dla ludzkiej skóry w znacznie większym stopniu niż chemiczne środki piorące. Można używać ich do prania ręcznego i prania w pralce.

 

Oczyszczacze powietrza – idealne dla alergików
Nowoczesne oczyszczacze pozwalają wyeliminować z domowego powietrza, którym oddychamy, aż 99% alergenów, kurzu, roztoczy i wszelkich innych zanieczyszczeń. Producenci z każdym rokiem prezentują nam coraz to nowocześniejsze urządzenia, które funkcjonują w cichy i sprawny sposób, dając w efekcie powietrze, którym bez obaw mogą oddychać alergicy.

Nawilżacze powietrza – w trosce o zdrowe powietrza
Urządzenia te służą przywróceniu odpowiedniego poziomu nawilżenia w domowych przestrzeniach. Zazwyczaj powietrze, którym oddychamy w domach, ma tendencję do przesuszenia za sprawą ogrzewania. Zbyt suche powietrze może z kolei wywoływać gorsze samopoczucie, problemy z cerą i oddychaniem. Nawilżacze pozwalają przywrócić optymalną wilgotność powietrza na poziomie 40-60%. Wtedy powietrze w domu staje się lżejsze, a przebywanie wewnątrz – bardziej komfortowe i przyjazne dla naszego zdrowia.

Nowoczesne odkurzacze z wyprofilowanymi szczotkami
Odkurzacze są często wyposażone w nowoczesne szczotki, które lepiej – aniżeli tradycyjne – zbierają sierść zwierząt z wykładzin i dywanów. Przydatnym sprzętem okazują się również odkurzacze piorące, pozwalające szybko odświeżyć dywany i tapicerki sof czy foteli. Wybierając urządzenie do domu, w którym mieszka alergik, warto wybrać odkurzacz z filtrem HEPA.

Przydatne urządzenie w domu niemowlaka – sterylizator do butelek
Mając w domu niemowlę, warto zainwestować w sterylizator do butelek. Pozwala on w prosty sposób utrzymać w czystości wszelkie butelki, smoczki i akcesoria, które trafiają do buzi dziecka.
Więcej informacji na temat urządzeń, które ułatwiają zachowanie czystości w domach, w których mieszkają alergicy można znaleźć, wchodząc na stronę hipoalergiczny24.pl.

No votes yet.
Please wait...