Wakacje, wyjazdy i kontrole autokarów – bezpieczna droga

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Już za tydzień szkoła kończy się dla uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Tym samym już w niedzielę 25 czerwca pierwsze dzieciaki wyruszają na wyczekane obozy i kolonie. Będzie to czas wzmożonego ruchu drogowego oraz długich, wyczerpujących podróży. Każdy z uczestników wycieczki oraz użytkowników dróg chce dotrzeć bezpiecznie na miejsce wyprawy. Szczególnie niespokojni są rodzice dzieci jadących na zorganizowane obozy i kolonie, czekając w napięciu na wiadomość od wychowawców/opiekunów na informacje, że dotarli bezpiecznie na miejsce wypoczynku.

Przypominany rodzicom i organizatorom wycieczek o możliwości skontrolowania autokaru przed wyjazdem.

Można także skorzystać z e-usługi Bezpieczny autobus !! W serwisie znajdziemy informację autokarze, którym planowana jest podróż (np. wyjazd na obóz lub kolonie). Dzięki tej e-usłudze możemy wstępnie zweryfikować stanu techniczny autokaru.

https://www.bezpiecznyautobus.gov.pl/strona-glowna

Ponadto zawsze możemy zgłosić chęć kontroli autokaru, którym będą podróżować nasze dzieci. Zgłoszenie przeprowadzenia kontroli powinno nastąpić na kilka dni przed planowanym wyjazdem. Należy skontaktować się z właściwym miejscowo wojewódzkim inspektoratem transportu drogowego (www.gitd.gov.pl/kontakt/witd).

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzają stan techniczny pojazdów, prędkość oraz trzeźwość, uprawnienia i czas pracy kierowców. To wszystko ma zapewnić bezpieczeństwo jazdy naszych pociech.

No votes yet.
Please wait...