Wakacje z dziećmi

Nadchodzi wielkimi krokami czas wakacyjno – urlopowy, czyli czas wspólnych wyjazdów rodzinnych. Każdy z nas czeka na ten czas z nadzieją na wypoczynek, relaks i naładowanie baterii.

I zaczyna się pakowanie, szykowanie, poszukiwania odpowiedniego miejsca, komu zostawić klucze, kto podleje kwiaty a co ze zwierzakami….?

my-kids-1186542-m

No i pojawia się pytanie: Czy uda się choć chwilę odpocząć, znaleźć choć parę minut dla siebie skoro jedziemy z dziećmi??? A nawet jak się uda to przecież „grzech” cały czas praca, dom obowiązki to chociaż na urlopie trzeba być w 100% dla dziecka.

A jednak można to wszystko jakoś pogodzić.

Poniżej nasza recepta 🙂

Wbrew pozorom im więcej dzieci wokół nas tym więcej wolnego czasu mamy MY-Rodzice. Dla dzieci nie ma nic lepszego jak zabawa z rówieśnikami. Dzieci potrafią godzinami budować zamki z piasku, zbierać muszelki, grać w piłkę, puszczać bańki, układać klocki, bawić się lalkami i….po prostu biegać. Podczas tych zabaw dobiegają nas ekscytujące rozmowy dzieci, które w swoim gronie puszczają wodzę fantazji i nie ma rzeczy niemożliwych. Wszystko jest osiągalne i jest NAPRAWDZIWO 🙂

seaside-615530-m

Możemy więc zorganizować wyjazd wielorodzinny z przyjaciółmi, którzy posiadają dzieci w podobnym wieku do naszych, z którymi nasze dzieci mają dobry kontakt. Wówczas mamy 99% gwarancji, że dzieci będą się świetnie bawiły a my będziemy mieli sprawdzonych towarzyszy u boku.

Możemy także wybrać miejsce do wyjazdu, w którym mamy pewność, że będzie wiele rodzin z dziećmi, place zabaw, animatorzy, sala zabaw w razie braku pogody. Wtedy jest duża szansa na to, że nasze dzieci nawiążą znajomości i zabawa sama się rozwinie.

kids-at-play-1152328-m

Zabawa w grupie rówieśniczej daję dzieciom mnóstwo satysfakcji, dostarcza wielu emocji, uczy relacji społecznych i wspaniale zapełnia czas wolny. Nawet jeśli pojawiają się drobne kłótnie o zabawki, sprzeczki o to kto pierwszy, łzy i rozgoryczenie…to wszystko to mija po chwili i odchodzi w zapomnienie i zabawa toczy się nadal zapewniając dzieciom uśmiech na twarzy.

Nawet posiłki dzieci chętniej i sprawniej spożywają w grupie.

kidding-around-4-186615-m

A My – Rodzice możemy gromadnie ulokować  się w pobliżu dzieci, nie za blisko aby nie ograniczać ich poczucia swobody ale by mieć je na oku i dbać o ich bezpieczeństwo.

Możemy także ustanowić dyżury i w ten sposób każdy znajdzie chwilę dla siebie na poczytanie ulubionej książki, romantyczny spacer we dwoje po plaży, mini zakupy, relaksującą kąpiel, odrobinę sportu ….co kto lubi 🙂

A wieczorem gdy już będziemy układać nasze szkraby do snu staniemy się słuchaczami wspaniałych opowieści i powiernikami dziecięcych tajemnic z całego emocjonującego dnia.

I te chwile właśnie są Bezcenne.

Życzymy udanych urlopów – Bezpieczna Załoga Portalu

 

 

No votes yet.
Please wait...