Warsztaty wokalne z udziałem ambasadorki Natalii Kukulskiej w SOS Wiosce Dziecięcej w Siedlcach

23 września w SOS Wiosce Dziecięcej w Siedlcach odbyły się warsztaty dla najbardziej rozśpiewanych dzieci. Warsztaty przygotowała śpiewająca wolontariuszka Paulina Nasiłowska, a Natalia Kukulska pomogła je przeprowadzić.

2Maluchy poznały różne ćwiczenia oddechowe, rozluźniające i uczyły się wybranych utworów z akompaniamentem instrumentu. Natalia i Paulina podzieliły się z dziećmi wiedzą i umiejętnościami, a także pokazały innym dorosłym, jak można pomagać najmłodszym.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce stara się zapewnić swoim podopiecznym jak najwięcej możliwości rozwijania zainteresowań. Opieka nad dziećmi to także odpowiedzialność za ich rozwój i za pielęgnowanie indywidualnych zdolności. Dlatego co roku we wrześniu ruszają w Wioskach m.in. zajęcia plastyczne, taneczne czy sportowe.

Śpiew to prawdziwa pasja dla wielu dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych, a ponieważ ambasadorką Stowarzyszenia jest piosenkarka – Natalia Kukulska, wspólne warsztaty wokalne były tylko kwestią czasu – mówi Anna Choszcz – Sendrowska, PR Manager SOS Wiosek Dziecięcych.

Stowarzyszenie od kilku lat prowadzi akcję „Powrót do szkoły” i pozyskuje fundusze na szkolne wyprawki oraz na zajęcia wyrównawcze i pozalekcyjne dla osieroconym dzieci, które zostały bardzo mocno doświadczone przez los.

Przyjechałam tutaj dzisiaj by wesprzeć ideę bezpośredniej pomocy potrzebującym dzieciom. A, że to warsztaty muzyczne, to po prostu nie mogło mnie zabraknąć! Rozwijanie talentu, zawsze wzmacnia poczucie własnej wartości, a to tym dzieciakom jest bardzo potrzebne. Doskonale rozumiem, że nie wszyscy mamy czas by przyjechać do Wioski Dziecięcej, może mamy za daleko, może nie mamy pedagogicznych zdolności, albo czasu, ale pomóc możemy wszyscy. Możemy sprawić, by wszystkie dzieci z podniesioną głową chodziły do szkoły, by realizowały swoje pasje, bo pomóc nam można również wysyłając charytatywny SMS o treści SOS na numer 74 565 (koszt 4zł + VAT)” – powiedziała Ambasadorka SOS Natalia Kukulska.

1

Podopieczni Stowarzyszenia, to dzieci z problemami, często zaniedbane. To dzieci porzucone, osierocone i z rodzin w kryzysie. Stowarzyszenie szuka wolontariuszy, którzy podjęliby się odrabiania z dziećmi lekcji czy prowadzenia zajęć wyrównawczych np. z matematyki, chemii czy języków obcych, a także osób, które chciałaby zorganizować dla nich zajęcia pozalekcyjne np. sportowe czy artystyczne. W tej chwili organizacja ma pod opieką ponad 1400 dzieci, więc potrzeby są ogromne.

Wszystkie informacje na temat akcji, a także dla wolontariuszy można znaleźć na www.wioskisos.org.

No votes yet.
Please wait...