Warsztaty z bezpieczeństwa we współpracy ze Strażakami i WADEREM

Bezpieczeństwo dzieci to dla nas PRIORYTET dlatego szykujemy się do przeprowadzenia w szkołach oraz przedszkolach warsztatów z zakresu bezpieczeństwa we współpracy ze Strażą Pożarną.

Już od najmłodszych lat warto zaznajamiać dzieci z zagrożeniami jakie mogą napotkać na swojej drodze oraz co najważniejsze jak sobie z nimi radzić.

W ramach warsztatów będziemy uświadamiać dzieci szczególnie w najmłodszych grupach wiekowych (od 4 do 7 lat) jak zachować się gdy się zgubią, kogo i jak prosić o pomoc, jak zachowywać się wobec obcych zwierząt, itp. Będziemy wykonywać ćwiczenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i RKO oraz „wykonywać” próbne telefony pod numer 112.

Dzięki współpracy ze Strażakami do dzieci przyjedzie wóz strażacki, który będą mogły zwiedzić. Strażacy zapoznają dzieci ze sprzętem strażackim, z zawartością „magicznej torby”, dowiedzą się jak zachować się w razie pożaru lub zadymienia w budynku.

Poćwiczymy także ewakuację i zobaczymy jak szybko dzieciaki są wstanie zebrać się w bezpiecznym miejscu. No i oczywiście nie zabraknie najbardziej efektownej dla dzieciaków chwili – otóż lanie z węża strażackiego 🙂

Zwieńczeniem warsztatów będzie konkurs dla uczestników pt :”Jestem bezpieczny bo wiem…” I tu po raz kolejny do współpracy zgłosił się nasz Partner – firma WADER-WOŹNIAK, polski producent zabawek dla dzieci. W zeszłym roku WADER wspierał nas sponsorując nagrody dla dzieci w Ślężańskim Biegu Młodzieżowym pod naszym Generalnym Patronatem. Tym razem WADER wspiera bezpieczeństwo najmłodszych i dla uczestników konkursu (grup) ufundował zestawy KID CARS 3D Straż Pożarna z numerem 112.

 

straż poprawione

Już niebawem pierwsze warsztaty i oczywiście relacja wraz z galerią zdjęć znajdzie się na naszym portalu i Facebook’u – ZAPRASZAMY:)

No votes yet.
Please wait...