Warsztaty z bezpieczeństwa z OSP Księginice Małe cz.1

 

Pierwsze warsztaty z bezpieczeństwa przeprowadziliśmy wraz ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej z Księginic Małych. Odwiedziliśmy uczniów ze szkoły podstawowej.

Najpierw pracowaliśmy z najmłodszymi czyli z uczniami zerówek i klasy 1. Podczas warsztatów nie tylko rozmawialiśmy o rzeczach ważnych z zakresu bezpieczeństwa ale wspólnie wykonywaliśmy różne ćwiczenia. Nasze zajęcia podzieliśmy na część teoretyczną i poświęciliśmy na rozmowy o bezpieczeństwie w miejscach publicznych o tym jak wzywać pomoc, co trzeba wiedzieć aby skutecznie prosić o pomoc. Przypominaliśmy dzieciom do czego służy numer 112 i jak rozmawiać z dyspozytorem.

Celem części teoretycznej było przybliżenie dzieciom różnych zagrożeń jakie mogą je spotkać oraz przedstawienie sposobów jak ich uniknąć lub choć zminimalizować ich skutki.

plakat-A3-konkurs-warsztaty-kW części praktycznej wraz z dziećmi ćwiczyliśmy demonstrowane wcześniej pozycje bezpieczne np. przy ataku przez psa oraz wraz dziećmi wykonywaliśmy RKO z podziałem na RKO u dorosłych i RKO u dzieci. Zarówno najmłodsi jak i starsze klasy świetnie radzili sobie z wykonaniem RKO, w niektórych drzemie duży potencjał i widzieliśmy w nich „oczami przyszłości” ratowników medycznych lub strażaków 🙂

Nasi uczestnicy warsztatów ze skupieniem słuchali tego co mamy im do powiedzenia i chętnie uczestniczyli we wszystkich ćwiczeniach. Nie obeszło się oczywiście bez pokazu sprzętu strażackiego oraz testowania noszy.

Wóz strażacki także został opanowany przez dzieci 🙂 Każdy mógł poczuć się jak strażak jadący na akcję i zasiąść w wozie strażackim. Jednak największą atrakcją, na rozluźnienie był pokaz „lania wody” z węża strażackiego 🙂

Na zakończenie jako podsumowanie warsztatów dzieci otrzymały zadanie….Do wykonania mają książeczkę edukacyjną pt.” Jestem bezpieczny bo wiem…” złożona z samodzielnie wykonanych  ilustracji, które obrazują nasze zajęcie i przypominają o tym co ważne. Dzięki naszemu Partnerowi – firmie WADER-WOŹNIAK grupy w nagrodę za wykonane zadanie otrzymają zestaw KID CARS 3D Straż Pożarna, które ufundował WADER.

Przed nami kolejne warsztaty, z których zdjęcia i galerię z przyjemnością opublikujemy.

Dziękujemy tym, dzięki którym nasze warsztaty są jeszcze bardziej profesjonalne i atrakcyjne: OSP Księginice Małe oraz polski producent zabawek WADER-WOŹNIAK.

 

Bezpieczna Załoga Portalu

 

No votes yet.
Please wait...