Wózek do biegania z dzieckiem – jak wybrać najlepszy?

Wózek sportowy jest polecanym rozwiązaniem dla wszystkich rodziców, którzy pragną urozmaicić spacery ze swoją pociechą. Pozwalają na aktywne spędzanie czasu podczas spacerowania z maluchem. Dobry jakościowo wózek biegowy umożliwia uprawianie joggingu, jazdę na rolkach, a nawet wędrowanie po górach, podczas gdy dziecko siedzi bezpiecznie w środku. Na co zwrócić uwagę, wybierając ten produkt? Sprawdź nasze porady.

1. Wózek do biegania z certyfikatem
2. Funkcjonalność modeli sportowych
3. Odpowiednie wyposażenie
4. Wózek dla miłośników jazdy na rowerze

Wózek do biegania z certyfikatem
Przeglądając ofertę na wózki sportowe dla dzieci, warto zwrócić uwagę na to, czy posiadają one odpowiednie certyfikaty. Niemal z każdym trójkołowcem sportowym można jeździć na wrotkach albo biegać, jednakże niektóre z nich posiadają dodatkowe zaświadczenia. Takie certyfikaty są świadectwem wysokiej jakości wózków i ich kompleksowego przystosowania do czynnego uprawiania sportu. Ponadto dobrze jest też wziąć pod uwagę, czy wózek do biegania z dzieckiem posiada opcję łatwego zdejmowania kół. Dzięki temu można w szybki i wygodny sposób spakować sprzęt do samochodu i go przetransportować, np. wybierając się na wycieczkę za miasto.
Funkcjonalność modeli sportowych
Bardzo istotne jest również, aby wózki sportowe dla dzieci były jak najbardziej funkcjonalne, zwłaszcza, jeśli wybrany model będzie jedynym wózkiem do przewożenia dziecka. Dlatego najlepiej, aby posiadały one skrętne koło przednie, które można łatwo zablokować w czasie jazdy po linii prostej.

Odpowiednie wyposażenie
Omawiany rodzaj wózka powinien również być wyposażony w dobrej jakości elementy i części, takie jak np. koła pompowane i skuteczny hamulec. Wspomniane koła sprawdzą się w przypadku jazdy po trudnym terenie, np. górzystym, piaszczystym lub leśnym. Natomiast w kwestii jazdy przede wszystkim po parkowych alejkach, wystarczające są wysokiej jakości koła bezdętkowe. Jeśli chodzi natomiast o hamulce, to dobry model powinien być wyposażony ręczny, który znajduje się przy rączce dla rodzica. Przydaje się on zwłaszcza podczas jazdy na łyżworolkach lub też z niewielkich pagórków i pochyłych terenów.


Wózek dla miłośników jazdy na rowerze
Dla miłośników jazdy na rowerze dobrą opcją będzie też wózek rowerowy, czyli inaczej mówiąc przyczepka rowerowa. Dorosłemu umożliwia ona na wygodną jazdę rowerem, bez obaw o bezpieczeństwo przewożonego dziecka. Przyczepka rowerowa dla dziecka dobrej marki, np. TFK Joggster Velo pozwala na pełen komfort jazdy zarówno rodzica, jak też malucha.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...