Wspomnienie 3 Ślężańskiego Biegu Młodzieżowego

17 czerwca 2015 roku od godzin porannych Sobótczański Rynek mienił się w odcieniach limonki 🙂 Od rana organizatorzy imprezy wspierani przez wolontariuszy pracowali nad przygotowaniem najdrobniejszego szczegółu na godzinie 18:00 kiedy to planowany był START najmłodszej grupy zawodników.

Biuro zawodów wydało ponad 400 pakietów startowych (koszulka techniczna, przekąski, numer startowy z chipem, wszystko zapakowane w worko-plecak). W między czasie na płycie głównej odbywał się pokaz baniek mydlanych, malowanie twarzy, zbiórka darów dla potrzebujących piesków. Dzieci mogły pooglądać działa armatnie, które przyjechały specjalnie na nasz Bieg. Były liczne przekąski i muzyka…

Tuż przed startem pierwszej grupy 4 i 5 latków odbyła się rozgrzewka przeprowadzona przez instruktorki Zumby.

I nadszedł długo wyczekiwany moment….Najmłodsi wystartowali 🙂

Emocje dzieci, rodziców, organizatorów sięgnęły zenitu, najmłodsi, po raz pierwszy  i do tego rozpoczęli całą imprezę biegowa. Za to na mecie były łzy radości i wzruszenia u wszystkich , gdy medale zawisały na kolejnych piersiach zawodników 3 Ślężańskiego Biegu Młodzieżowego 🙂

I tak co jakąś chwilę startowały kolejne grupy wiekowe. Na głównej trasie biegu pojawili się także Strażacy z kurtyną wodną, która stanowiła dodatkową atrakcje biegu.

Doping trwał do konca. Zebrani towarzysze uczestników biegów jak i sami zawodnicy wspaniale kibicowali, zagrzewając do walki i dodając otuchy tym, dla których był to pierwszy strart w zyciu.

W końcu po ciężkich zmaganiach około godziny 20:00 przystąpiliśmy do dekoracji aż 6 miejsc w poszczególnych kategoriach.

Dla naszych najmłodszych zawodników mieliśmy specjalnie dobrane nagrody, których sponsorem była, jak i w zeszłym roku firma WADER, polski producent zabawek.  Dla zwycięzców na podium WADER przewidział domki dla lalek, garaże, klocki, wywroty z kręglami itp.

W ten sposób każdy zwycięzca miał pełne ręce nagród: medal na szyi, dyplom, nagroda, statuetka…i jak tu uścisnąć dłoń zwycięzcy ? 🙂

Na koniec odbyło się losowanie nagród dodatkowych w tym 3 tabletów ufundowanych przez KB Sobótka.

Z przyjemnością czekamy na kolejną edycję biegu i dziękujemy firmie WADER za wsparcie po raz kolejny akcji promujących zdrowy i bezpieczny tryb życia.

 

Bezpieczna Załoga Portalu

Galerie:

Fotografie Agnieszki Tatrockiej

 

Film Krzysztofa Tatrockiego:

 

 

 

 

No votes yet.
Please wait...