Wynajem dmuchańców — jak zwiększyć szansę na sukces w branży?

Wynajem dmuchańców to jeden z najpopularniejszych sposobów zarabiania na tych atrakcjach. Wystarczy nabyć jeden lub więcej modeli dmuchanych konstrukcji, a następnie oferować je klientom w swojej okolicy. Aby biznes zyskiwał popularność i zarabiał, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach podczas jego zakładania. W tym artykule poznasz kilka wskazówek, które pozwolą Ci lepiej wystartować ze swoją działalnością!

Wynajem dmuchańców — dobry biznesplan to podstawa

Zakładanie firmy, bez względu na branżę, powinno zostać poprzedzone sporządzeniem dokładnego biznesplanu. Taki zabieg pozwoli Ci lepiej zorientować się w Twoich oczekiwaniach oraz możliwościach względem nowej działalności. Spróbuj podsumować swoją wizję planowanego przedsięwzięcia, znajdź rzeczy, które będą wyróżniać Cię na tle konkurencji oraz zaplanuj budżet.

Na tym etapie warto też dokładnie przyjrzeć się działalności oraz ofertom innych świadczących usługi w Twoim rejonie firm zajmujących się wynajmem dmuchańców. Spróbuj wyznaczyć ich mocne oraz słabe strony, a następnie skonfrontuj analizę z własnymi możliwościami i ograniczeniami.

Jakie atrakcje wybrać dla swojego biznesu?

To, jakie dmuchańce znajdą się w ofercie Twojej firmy, będzie mieć decydujący wpływ na to, jak chętnie klienci korzystać będą z Twoich usług. Pozwól więc, by asortyment Twojej firmy wyróżniał ją na rynku, ale i pozwalał na skorzystanie z najpopularniejszych, powszechnie lubianych form rozrywki. Do takich można zaliczyć np. zamki-skakańce oraz zjeżdżalnie dmuchane. Te atrakcje chętnie wynajmowane są na różnego rodzaju rodzinne, plenerowe imprezy, takie jak przyjęcia urodzinowe czy wesela. Można również udostępniać je organizatorom festynów czy półkolonii. 

Pamiętaj, ze nic tak dobrze nie przykuwa wzroku jak duże rozmiary, nietypowe kształty i prawdziwa feeria barw. Jeśli Twoje atrakcje dmuchane będą zaprojektowane w ten sposób, z pewnością ściągną na siebie wiele spojrzeń. Widowiskowe dmuchańce będą też fantastycznie prezentować się na materiałach promocyjnych firmy, zapadając w pamięć i zachęcając do najmu.

Jak szukać dmuchańców dla swojego biznesu?

Dmuchańce, które decydujesz się zakupić, powinny być nowe lub używane, ale zachowane w dobrym stanie. Dzięki takiemu wyborowi możesz mieć większą pewność, że zakupiona atrakcja posłuży jeszcze przez co najmniej kilka lat. Wytrzymałe i odporne na rozdarcia (bo wykonane z trwałego PVC) dmuchane zamki można znaleźć na przykład w ofercie wrocławskiej firmy GunGan, na stronie https://gungan.pl/68-dmuchane-zamki.

Wynajem obwoźny dmuchańców — o czym warto pamiętać?

Zlecanie dowozu dmuchańców na miejsce wydarzenia to rozwiązanie dość często wybierane przez klientów. Upewnij się więc, że dysponujesz samochodem, który pomieści każdą z Twoich atrakcji. W przypadku posiadania w ofercie mniejszych modeli dmuchańców wystarczy nawet bagażnik samochodu osobowego. Na większe konstrukcje dmuchane (wraz z dmuchawami i dodatkowym sprzętem) potrzebne będzie znacznie więcej miejsca — tu przyda się np. pojazd typu van lub pick-up.

Artykuł zewnętrzny

No votes yet.
Please wait...