YouTube dla dzieci?

Od dziś w USA została oddana do dyspozycji nowa, specjalna wersja serwisu internetowego. Jej nazwa to YouTube Kids. 

Google analizując przyrost oglądalności materiałów rozrywkowych i rodzinnych postanowił wyjść na przeciw potrzebom rodziców. YouTube Kids będzie znacznie bezpieczniejszą wersją obecnie istniejącej aplikacji. Ma posiadać wbudowaną kontrolę rodzicielską, będzie filtrowała treści wyświetlane, nie nadające się dla najmłodszych użytkowników. Ma posiadać ograniczenia dotyczące czasu wyświetlania materiałów.

youtube-kids

Kolejnym dobrodziejstwem nowej witryny będzie odcięcie dzieci od komentarzy zawartych pod materiałami. Z reguły te treści nie nadają się dla młodych czytelników i widzów.

Zmieni się także layout witryny, który także będzie dostosowany do potrzeb dzieci. W zamyśle Google na głównej stronie znajdą się najpopularniejsze programy dla dzieci w postaci wyrazistych i czytelnych ikon.

Dla tych całkiem najmniejszych – jeszcze niepiszących, poza symbolem wyszukiwarki ma być dobrze rozwinięty system głosowego wybierania, także zabezpieczony odpowiednimi filtrami zabezpieczającymi wyświetlaniu się haseł nie pożądanych dla dzieci. Aplikacja będzie działała tylko na urządzeniach z systemem Android.

Od dziś Amerykanie mogą testować tę darmową aplikację, zanim dotrze do nas jeszcze trochę czasu musi upłynąć, jednak już budzi ona kontrowersje.

 

No votes yet.
Please wait...