Zabawy na lato z maluchem

Wakacje, lato upalne dni a czasem i deszczowo-burzowe. Jak spędzić ciekawie czas z naszymi pociechami? Otóż ciekawymi podpowiedziami obdarowali nas nasi czytelnicy i uczestnicy konkursu wakacyjnego z naszym Partnerem „Wiem i ja”.

Publikujemy zatem kilka zwycięskich pomysłów:

1. Gdy na dworze upał straszny my zasiadamy w cieniu i malujemy farbami. Odwracamy stolik do góry nogami owijamy go folia stretch i Viola a i mamusia zostaje czasem umalowana. W ten sposób poznajemy kolory,stymulujemy zmysł dotyku wzroku. Malowanie rozwija również potencjał tak małego artysty. (Ania)

2. Kolejną fajną zabawą są kolorowe balonowe stempelki. Kolorowe baloniki wypełniamy delikatnie woda by je obciążyć potem już tylko paleta z farbą i zaczynamy zabawę lubimy też zabawy z piaskiem kinetycznym masą solną. Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko 🙂 (Ania)

3. Czas wolny w upalne, wakacyjne dni spędzamy z córeczką na układaniu puzzli, klocków, opowiadaniu bajek, śpiewaniu piosenek, tańczeniu, bawieniu się w chowanego. Czytam córeczce książki i zadaję jej pytania o bohaterach, aby sama mogła na nie odpowiedzieć. W ten sposób sprawdzam jej myślenie i to, czy uważnie słucha, jak jej czyta. (Łukasz)

4. Bierzemy także lusterko i robimy w nim różne miny, wtedy córka śmieje się i jest rozbawiona. (Łukasz)

5. Gramy na „domowych instrumentach”, czyli łyżkach, miskach, garnkach i śpiewamy przy tym ulubione piosenki córki. (Łukasz)

6. Wspólnie z córką przebieramy lalki, myjemy je w wodzie, aby były czyste, w ten sposób uczę dziecko higieny poprzez naśladownictwo, a na lalkach można znakomicie eksperymentować. Dzieci chętnie przebierają się w ubrania dorosłych, to też pomysł na spędzenie upalnych ni wakacji i dobra zabawa jest gwarantowana dla całej rodziny. (Łukasz)

7. U nas doskonale sprawdza się zabawa w wilka i trzy małe świnki, budujemy domek świnek z krzeseł i kocyków, biegamy, śmiejemy się. Oczywiście najwięcej emocji i pisku jest w momencie -„jak dmuchnę i chuchnę to domek Twój zdmuchnę”. Idealna zabawa na każdą porę roku. (Kasia)

8. Malowanie, które potrafi na bardzo długo nas zająć to wspaniała zabawa. Ogromnie lubimy z najmłodsza córka malować zebrane na spacerze szyszki. (Kasia)

9. Gdy na dworze jest gorąco, do zabaw wykorzystujemy wodę. Zabawy sensoryczne na dworze to podwójna radość, zabawa i nauka. Do basenu wlewamy wodę i wrzucamy zakrętki z butelek lub musów, czy gumowe piłeczki i zwierzątka a dzieci je łowią kuchennym sitkiem, łyżką wazową czy czym tam z kuchni przyniosą. Bawimy się w podział na kolory, wrzucając je do kolorowych miseczek. Nie brakuje także elementów edukacyjnych jak nazywanie otaczających nas rzeczy i kolorów po angielsku. (Paulina)

10. Zbieramy także w przydomowym ogródku świeże owoce, robimy z nich koktajle bądź sałatkę owocową i bawimy się w restaurację (Paulina)

Jeśli zatem nuda wkrada się do Was lub kończą się pomysły w wakacyjne dni to posiłkujcie się sposobami innych Rodziców 🙂

Miłych wakacji 🙂

No votes yet.
Please wait...