Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka w podróży

Auto jest sprzymierzeńcem każdej mamy. Zanim jednak zdecyduje się ona na ten środek transportu, powinna sprawdzić stan techniczny pojazdu. Bacznym okiem warto przyjrzeć się nie tylko temu, co kryje się pod maską, ale i… szybom samochodowym. Dlaczego? Odpowiada ekspert z firmy NordGlass.

Każdy rodzic wie, że podróż autem z małym dzieckiem poprzedzają odpowiednie przygotowania – montaż fotelika we właściwym miejscu, spakowanie niezbędnych akcesoriów i jedzenia czy zadbanie o odpowiednią temperaturę wewnątrz samochodu. Jednakże priorytetem na liście zmotoryzowanej mamy powinno być przede wszystkim sprawdzenie, czy auto pod względem technicznym nadaje się do podróży. Z pozoru tak oczywista kwestia – w praktyce jest często marginalizowana. Tym bardziej, gdy dotyczy rzetelnej oceny stanu szyb samochodowych.

 szyba_bez_uszkodzen_nordglass

 

 

 

 

Fot. www.nordglass.pl

Kierowcy często bagatelizują naprawę drobnych rys i pęknięć widocznych na powierzchni szyb samochodowych, traktując to jak zbędną kosmetykę.” – mówi ekspert z firmy NordGlass i dodaje – „To błędne założenie. Nie chodzi bowiem o wygląd auta, ale kwestie bezpieczeństwa. Mama jadąca z dzieckiem do przedszkola, szkoły czy na wycieczkę powinna pamiętać, że to ona bierze odpowiedzialność za swoich pasażerów. Nie zapominajmy, że mimo podzielności uwagi, obecność naszej pociechy w samochodzie i skupienie się na jej potrzebach albo samopoczuciu może skutkować mniejszą koncentracją na ruchu drogowym. Powstałe na powierzchni szyby nawet niewielkie pęknięcia i ubytki, ograniczając widoczność stanowią poważne zagrożenie. Utrudnieniem w ocenieniu sytuacji na drodze są też z pozoru niegroźne rysy, które mogą spowodować oślepienie refleksami świetlnymi.”

Warto podkreślić, że niepoddane naprawie uszkodzenia, powszechnie zwane „pajączkami” lub też „oczkami”, będą się stale powiększać, gdyż podczas jazdy karoseria auta podlega nieustannym naprężeniom. Jak zapewnia ekspert z firmy NordGlass: „Szyba czołowa, odpowiadając w dużym stopniu za sztywność konstrukcyjną nadwozia, będzie mniej wytrzymała na urazy i w razie kolizji drogowej bardziej podatna na pękanie. To zbędne ryzyko, które każdy rodzić powinien zawczasu ograniczyć.”

Kolejnym argumentem, który zmotoryzowanym rodzicom powinien uzmysłowić konieczność zadbania o stan szyb samochodowych są sankcje prawne. „W przypadku, gdy auto ma widoczne uszkodzenia mogące zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym, a za takie właśnie uznaje się ubytki w szybie lub rysy, funkcjonariusz policji ma pełne prawo, a nawet obowiązek, wypisać nam mandat lub odebrać dowód rejestracyjny. Podobna sytuacja może nas spotkać podczas rutynowego przeglądu technicznego.” – przestrzega ekspert i podpowiada –„Auto to spore ułatwienie dla rodzica. Nie warto zatem narażać się na ryzyko utraty możliwości korzystania z niego. Zawczasu pomyślmy o umówieniu wizyty w profesjonalnym punkcie naprawy i wymiany szyb samochodowych sieci NordGlass. Nawet najbardziej zabiegana mama wygospodaruje 30 minut, bo tyle właśnie zajmuje wykonanie pełnej usługi naprawy w serwisach NordGlass. Reagować warto jak najszybciej – zwiększy to bezpieczeństwo podróży oraz pozwoli uchronić nas przed koniecznością wymiany szyby na nową. Profesjonalnie wykonana usługa naprawy przywróci szybie niemal całkowitą wytrzymałość, skutecznie zabezpieczy przed powiększeniem uszkodzenia i, co warte podkreślenia, jest ona objęta bezterminową gwarancją.”

Zbliżający się wielkimi krokami sezon letni nierozerwalnie wiąże się z podróżami w rodzinnym gronie.  Niezależnie od tego, czy są to długie wojaże, czy krótkie trasy, podstawową kwestią jest sprawne technicznie auto, a co za tym idzie nienaganny stan szyb samochodowych.  Pamiętajmy, że naprawa rys i uszkodzeń jest szybka i niedroga, a bezpieczeństwo i komfort podróżujących jest najważniejsze.

No votes yet.
Please wait...