Aktywna jesień – pomysły na spędzanie wolnego czasu na dworze

Lato coraz odważniej przybiera jesienne barwy. Wraz z nim odchodzą słoneczne dni i możliwość częstego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nie musimy się jednak martwić, że jesienna aura uniemożliwi nam rekreację i aktywność fizyczną poza domem. Jak nie dać się ograniczyć przez niższe temperatury? Polecamy sporty, które o wiele lepiej smakują jesienią niż latem.

Planując jesienną aktywność, musimy się przygotować na wydatki. Kiedy pogoda zawiedzie, będziemy w końcu zmuszeni schować się w zamkniętych salach fitness, siłowniach i halach sportowych. Miesięczny karnet na uprawianie dowolnego sportu pod dachem to koszt od około 100 do 200 zł.

P06 Aktywna jesień – pomysły na spędzanie wolnego czasu na dworze.A na jakie koszty musimy się przygotować zostając na świeżym powietrzu? Odpowiedni strój, sprzęt sportowy i niezbędne gadżety to seria wydatków, które trudno udźwignąć na raz. Praktyczne porady sportowe i wygodne źródło finansowania potrzeb związanych z jesiennymi aktywnościami znajdziesz na http://www.pozyczkomat.pl/

Rower na okrągło

Wielu ludzi wychodzi z założenia, że wraz z latem kończy się sezon na rower. Nic bardziej mylnego! Ciepłe, słoneczne dni mogą stać się jeszcze przyjemniejsze, kiedy spędza się je na dwóch kółkach. Na rower można się wybrać do pracy, po pracy, urządzić rodzinną wycieczkę rowerową podczas weekendu lub po prostu wpisać korzystanie z tego jednośladu do codziennych nawyków. Z pewnością wyjdzie nam to na zdrowie. Niższa temperatura powietrza oraz słabsze naświetlenie sprawiają, że pedałowanie w tym okresie jest mniej obciążające dla organizmu.

Co zrobić, żeby ubarwić jesienną porę rowerową aktywnością? Przede wszystkim zaopatrzyć się w bezpieczny sprzęt, na który wcale nie musisz wydawać całej wypłaty:

rower – ceny używanych wahają się od 100 zł do 500 zł, nowych od 500 do 5000
kask – kupisz od 49 zł
oświetlenie – ceny lampek zaczynają się od 15 zł,
odzież termoaktywna – dobry t-shirt kupisz za 19 zł, a kurtkę „wiatrówkę” nawet za 39 zł; ceny profesjonalnej odzieży termoaktywnej wahają się w granicach od 50 do 500 zł.
odblaski lub kamizelka odblaskowa – koszt rzędu od 5 do 45

Kiedy dwa kółka to za mało…

Umiarkowane, jesienne temperatury sprzyjają aktywności fizycznej. Jeśli rower nie jest tym, co Cię kręci, może warto spróbować jazdy na więcej niż dwóch kółkach?

Świetną alternatywą są łyżworolki, które podobnie jak rower pomogą Ci się sprawnie i szybko przemieszczać oraz zadbać o formę jesienią. Ten rodzaj aktywności zbliżony jest do biegania, dlatego nie tylko wpłynie na poprawę naszej kondycji, ale też pomoże w kształtowaniu sylwetki i walce ze zbędnymi kilogramami.
W końcu o swój wygląd warto dbać nie tylko latem.

Przygoda z łyżworolkami również nie musi dużo kosztować. Ceny dobrego sprzętu zaczynają się od 80 zł. Za kask i ochraniacze zapłacimy dodatkowe 60 zł – 300 zł.

Tym, którym łyżworolki i rower nie wystarczą, polecamy bardziej ekstremalne rozwiązania. Jesienią dobrze smakuje jazda na deskorolce czy… hulajnodze. Dla bardziej ostrożnych świetnie sprawdzi się zaś zwykły jogging. Jeśli zaś lubicie powroty do dzieciństwa, polecamy zmęczyć się skacząc na skakance lub kręcąc hula hop.

Więcej tlenu

Jesień wcale nie musi być pozbawiona przyjemnych chwil spędzanych na świeżym powietrzu. Zmniejszona dawka słońca wręcz powinna być rekompensowana aktywnością na łonie natury. Rower, rolki czy biegi to nie tylko pomysły na relaks, ale też dostarczenie organizmowi ogromnego ładunku endorfin pozytywnie nastrajających do życia.

Artykuł powstał we współpracy z :

pl-v4

No votes yet.
Please wait...