Konkurs Porcja Pozytywnej Energii – rozstrzygnięty!!!

Wyniki pierwszej edycji konkursu zorganizowanego w ramach programu Porcja Pozytywnej Energii zostały ogłoszone. W grupie zwycięzców znalazło się 20 szkół podstawowych, które przesłały swoje zgłoszenia w okresie od 1 października 2013 r. do 1 kwietnia 2014 r. Jesienią rusza kolejna edycja programu, a wraz z nią konkurs!

Porcja Pozytywnej Energii to program skierowany do szkół podstawowych. Jego celem jest promocja zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia poprzez działania profilaktyczne ograniczające nadwagę i otyłość wśród uczniów.

Konkurs polegał na przygotowaniu przez uczniów pracy na jeden z wybranych tematów: „Nawyki żywieniowe i zachowania konsumenckie”, „Aktywność fizyczna i zdrowie lub Ochrona środowiska i działania proekologiczne. Szkoły przeprowadzały lekcje w oparciu o przygotowane przez organizatora konkursu scenariusze lekcji dla klas 1-3 i 4-6. Kolejnym etapem były zgłoszenia konkursowe, które mogły być przesyłane w kategoriach: plakat informacyjny, komiks o tematyce społecznej, film o tematyce społecznej, wydarzenie społeczne lub wydarzenia typu Land Art.

Zwycięskie prace zostały wyróżnione nagrodami rzeczowymi wśród których znalazły się: tablice interaktywne, telewizory smart TV, konsole oraz tablety.

Cieszy nas fakt, że zainteresowanie programem Porcja Pozytywnej Energii oraz konkursem podczas jego pierwszej edycji było duże. Prace wykonane przez uczniów szkół podstawowych napływały do nas z całej Polski, a najwięcej z nich otrzymaliśmy z województwa wielkopolskiego. Pod względem ilości zgłoszeń wyróżniły się także szkoły z województw: lubelskiego, śląskiego oraz opolskiego. Co do technik nadesłanych prac konkursowych zdecydowanie największą popularnością cieszył się plakat, a w dalszej kolejności: wydarzenie społeczne, film, komiks oraz wydarzenie typu land art. Mamy nadzieję, że przekazana w ramach programu wiedza zostanie wykorzystana i przyniesie efekt w postaci większego zainteresowania zdrowym stylem życia naszych dzieci – podsumowuje Renat Łuczyńska-Bogusz z Crispy Natural, organizatora programu Porcja Pozytywnej Energii.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie internetowej oraz fan page’u Porcja Pozytywnej Energii.

No votes yet.
Please wait...