Zdrowe i smaczne Misje Śniadaniowe

Uczniowie z klasy II Szkoły Podstawowej w Świątnikach realizują Misje Śniadaniowe poprzedzające coroczną akcję Śniadanie Daje Moc. Pomagają oni Galaktycznym Agentom Toli i Maksowi w ocaleniu Ziemi przed Wszystkojadem, który nie wie jak powinien się odżywiać i pożera ważne miejsca na naszej planecie, np. Mont Everest czy Koloseum.

Podczas 6 Misji młodzi agenci poznają 12 zasad zdrowego żywienia ustalonych przez Instytut Matki i Dziecka. Aby dobrze te zasady utrwalić biorą udział w zajęciach szkolnych, ale mają też do wykonania Misje Domowe i Misje Specjalne. Podczas Misji Domowych włączają rodziny we wdrażanie zasad zdrowego odżywiania poprzez przygotowywanie śniadań, włączanie się w gotowanie zbilansowanego obiadu, założenie uprawy i pielęgnację warzyw czy wymyślanie z rodzicami haseł dotyczących zdrowego odżywiania.

Wykonując Misje Specjalne mają za zadanie przedstawić to czego się nauczyły szerszemu gronu. I tak uważając, że bezpieczne dziecko, to dziecko, które zdrowo się odżywia oraz wie, jak ważne jest śniadanie dające energię na cały poranek chciały przedstawić przygotowane przez siebie plakaty przedstawiają produkty, które trzeba jeść oraz takie, których jedzenie jest wręcz szkodliwe dla zdrowia.

Na plakatach dzieci umieściły wymyślne przez siebie hasła podkreślając jak ważnym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie.

Gratulujemy i dziękujemy Wychowawcy ze Szkoły Podstawowej w Świątnikach za zaangażowanie i krzewienie w dzieciach (a dzięki misjom domowym także czasem i w Rodzicach) idei zdrowego odżywiania.

Zapraszamy do galerii prac dzieci i czekamy na więcej 🙂

Rating: 4.0/5. From 1 vote.
Please wait...